(Plötzlicher) Hörverlust auf einem Ohr: Ursachen, Symptome, Behandlung

Nagła utrata słuchu na jednym uchu

Nagle ledwo słyszałem na uchu lub w ogóle, może nastąpić więcej strachu. Natychmiast nakręcono scenariusze horroru - ale Nie zawsze jest to trwałe ograniczenie lub poważne przyczyny. Jednak stopień jednego ubytku słuchu może wydłużyć granice lub na całkowicie głuchotliwość. W związku z tym odpowiednie objawy powinny być zdecydowanie traktowane poważnie , ale panika nie jest wskazane. Wizyta u specjalisty zawiera informacje o przyczynach i pokazuje metody leczenia.

Jedna utrata słuchu: przyczyny i objawy

Nagłe utratę słuchu na uchu przez Utrata słuchu

Jeśli przesłuchanie ucha jest nagle ograniczone lub utracone, może to być wskazanie słyszenie być, ponieważ prawie zawsze występuje jeden -osedycznie. W tym przypadku Dodatkowe objawy Jak tępy ból, szum w uszach i zawroty głowy. Nie jest całkowicie jasne, dlaczego tak się dzieje. Przypuszczalnie występowanie zaburzenia krążenia jest należne i jest faworyzowane przez różne czynniki, w tym stres. Rezultatem jest matryca lub ograniczenie funkcjonalności komórek włosów, co oznacza, że ​​podrażnienie bodźca mechanicznego w bodźcach elektrycznych. W rezultacie tworzone jest reszta słuchania.

Jeden ubytek słuchu za pośrednictwem zapalenie ucha

Utrata słuchu jednoparodnie nie zawsze oznacza utratę słuchu. Można go również przypisać A w celu uniknięcia niepożądanych konsekwencji braku traktowania. Częste lub długie -Lasting środkowe zapalenie ucha może powodować trwałe uszkodzenia słuchu.

Przemieszczenie ucha jako spustu ubytku słuchu jednego z nich

Jeśli wosk do uszu zatyka kanał słuchowy, słuch może ucierpieć. Z reguły zaparcia są szczególnie szybko określane podczas badania lekarskiego, ponieważ normalnie badany jest zewnętrzny kanał słuchowy w otoskopii. Wyczyszczając ucho , zaparcia można stosunkowo łatwo usunąć. Z reguły rozprawa jest w konsekwencji zwracana .

Krótkoterminowe ubytek słuchu na jednym uchu przez zimno/korona

Jednym z klasycznych objawów w przeziębieniach jest pęcznienie błon śluzowych nosa . Z kolei obrzęk utrudnia wentylację ucha , aw niektórych przypadkach prowadzi do akumulacji płynu. Może spowodować uczucie nacisku w uchu i zmniejszone wrażenie słuchania. Przeważnie Utrata słuchu znika wraz z pozostałymi objawami przeziębienia .
W związku z koroną problemy ze słuchem są wielokrotnie zgłaszane, ale jest to dość rzadki objaw, do którego dostępnych jest niewiele szczegółów. Można założyć, że objawy związane z infekcją korony mogą prowadzić do słuchania serc jak konwencjonalne przeziębienie.

Utrata słuchu na jednym uchu po lotu

Presja na uszy podczas latania jest powszechnym problemem , szczególnie u dzieci. W niektórych przypadkach presja związana z ograniczonym zrozumieniem słuchu pozostaje nawet po wylądowaniu. Jak długo zajmuje opanowanie wyrównania ciśnienia, a słuchanie jest przywrócone wysoce indywidualnie . Przez większość czasu proste Taktyki wyrównania ciśnienia , takie jak picie lub połykanie silnie pomagają. Podczas latania zaleca się żucie gumy gumy do żucia zapobiegawczo i wystarczającego picia z energicznym połykaniem. W niektórych przypadkach ubytek słuchu jeden może wydłużyć się pod względem czasu, ale po kilku dniach uporczywych problemów należy rozważyć wizytę lekarza .

Inne powody nagłej, jednej ubytku słuchu

  • Obrażenia fizyczne
  • Presja na nerw audio
  • Problem w uchu wewnętrznym: np. Infekcje
  • Choroby: np. Odra, świnka, zapalenie opon mózgowych

Utrata słuchu na jednym uchu: leczenie

Jeśli nie ma poważnego upośledzenia, powinieneś poczekać kilka dni i zauważyć, czy twoje ucho odzyskuje się. Jeśli tak nie jest lub objawy się pogorszyły, zaleca się wizytę u lekarza Ent. Jeśli ten utrata słuchu lub a aparaty słuchowe mogą stworzyć . W szczególności urządzenia cros są idealne, które wzmacniają dźwięk dotkniętego ucha i przenoszą go do zdrowego ucha. Dzięki czemu możesz ponownie zrobić środowisko tonalne.