Wasser im Ohr beim schwimmen

Niezależnie od tego, czy po pływaniu szybki prysznic czy pociąg w basenie często woda pozostaje w uchu i wpływa na nasze zrozumienie słuchania. Twoje ucho jest zatkane i wszystko brzmi na parze. Czasami ten efekt trwa kilka dni. Ponieważ w wodzie mogą być również zarazki, które mogą powodować infekcję, jest to zrozumiałe, jeśli chcesz szybko je wyciągnąć z ucha. Dlatego zebraliśmy najlepsze i najszybsze sposoby uwolnienia ucha od płynu w tym poście.

Jakie są konsekwencje wody w uchu?

Płyn w uchu sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii i może prowadzić do infekcji, któremu towarzyszy obrzęk lub podrażnienie. Często występuje swędzenie, które wzmocniły się podczas ciągnięcia unięcia. Problemem jest również zbyt częste czyszczenie ucha, ponieważ często usuwa się zbyt dużo wosku ucha. Chroni to jednak uszy przed wnikaniem przed szkodliwymi bakteriami lub grzybami. Jeśli woda wchodzi do ucha, funkcja obrony jest osłabiona i istnieje ryzyko ostrego zapalenia kanału do uszu. Istnieje wysokie ryzyko takich infekcji, zwłaszcza gdy pływanie w brudnych wodach lub w hydromasażem. W ciężkich przypadkach można nawet usłyszeć taką infekcję lub zapalenie rozprzestrzeniają się w uchu wewnętrznym i innych częściach ciała. Jeśli woda w uchu powoduje ból, zdecydowanie powinieneś zobaczyć się z lekarzem. Ból lub swędzenie wskazuje na istniejącą infekcję w kanale słuchowym. Zwiększony kontakt z solą i chlorem stymulują kanał słuchowy i sprzyjają penetracji ciał obcych. Składniki kosmetyków mogą również prowadzić do podrażnienia i pęknięć w uchu oraz, jeśli to konieczne, promować penetrację cieczy w uchu.

Jak mogę usunąć wodę do ucha?

Istnieje kilka opcji usuwania wody z ucha. Jednak płyny zwykle znikają z ucha samodzielnie. Jeśli chcesz szybciej usunąć płyn, wymieniliśmy tutaj najlepsze środki wspierające, aby móc szybko usłyszeć ponownie.

Utwórz próżnię w uchu

Lekko dążą do głowy i połóż dłoń na dotkniętym uchu. Teraz szybko połącz rękę i otwórz ją ponownie. Woda należy wyciągnąć z ucha przez próżnię.

Niech woda odparowuje

Innym sposobem usunięcia wody z ucha jest odparowanie wody. Aby to zrobić, trzymasz się ucha z ciosem o najniższym poziomie, trzymasz co najmniej jedną odległość 30 cm od ucha. Porusz suszarkę do włosów w przód iw tył, gdy ciągniesz swój ułask. Po kilku minutach dmuchania woda w uchu powinna była odparować.

ciepłe kompresy na uchu

Oblajcie myjkę w ciepłej wodzie i połóż na ucho. Zostaw myjkę na 30 sekund i zdobądź minutę. Powtórz proces cztery do pięciu razy.

Pociągnij Earlobe

dążą do boku. Dotknięte ucho musi skierować się w dół. Następnie przyciągnij swój ułask. Woda się porusza i może spływać.

Metoda Valsava

Zamknij usta i trzymaj nos. Następnie wyczyścisz nos, aby usunąć kanał douszny. Często możesz usłyszeć krótki pęknięcie. Jest to znak, że rurka jest teraz bezpłatna.

Over -the -Counter Ear Drops

W niektórych aptekach nie można znaleźć kropli na receptę z naturalnymi składnikami. Czasami woda powoduje obrzęk wosku ucha. Można to zmiękczyć krople uszu i drenaż. Należy jednak przeczytać wkładkę z wyprzedzeniem, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych.

Puszki uszne

Puszki ucha mogą również zaradzić sytuacji w uchu. Są to puste świece wykonane z wosku, które można ogłosić podczas leżenia. Wosk zapewnia ciepło w uchu i może powodować przepływ wody lub wosku ucha. Jednak tę metodę należy zachować ostrożnie. Jeśli ciepło w uchu wypełnia się niewygodnie, najlepiej się bez niego obejść. Ta metoda jest alternatywną miarą medyczną. Ciepło ma na celu stymulowanie pozytywnych procesów w uchu i pozwolenie, by woda odpłynęła. Jednak lekarstwo na zatkane kanały słuchowe nie jest naukowo potwierdzone.

Woda w uchu nie znika, a ja mam ból?

W tym przypadku możliwa infekcja jest ogłoszona w uchu. Natychmiast odwiedź lekarza usznego. Woda podkładowa jest zasysana. Jeśli zapalenie już nastąpiło, lekarz uszu przepisuje uszy lub antybiotyki. Jeśli leczenie nie waha się niepotrzebnie. Może dojść do powikłań, takich jak utrata słuchu lub przewlekłe zapalenie w uchu. Ostre zapalenie kanału do uszu można zwykle dobrze leczyć konwencjonalnymi lekami, jeśli leczenie nastąpi natychmiast. W przypadku zatkanego ucha profesjonalne czyszczenie od lekarza uszu może również zaradzić sytuacji. W szczególności specjalne i rzadkie grzyby lub bakterie mogą opóźnić leczenie. Specyficzna anatomiczna natura ucha może również mieć negatywny wpływ na leczenie zapalenia kanału ucha. Ponadto reakcja alergiczna na składniki z kropli ucha może prowadzić do podrażnienia.

Czy mogę zapobiec penetracji wody w ucha?

Tak, możesz wcześniej zapobiec penetracji wody. Zatyczki do ochrony wody chronią przed nim kanał uszy podczas pływania lub pływania. Jednak zdecydowanie należy regularnie dezynfekować zatyczki do uszu po noszeniu, aby uniknąć penetracji bakterii lub grzybów. Twój hörakustiker może Cię wspierać w prawidłowym wyborze zatyczek do uszu. Unikaj zbyt częstego i intensywnego czyszczenia ucha. Wosk do ucha chroni cię przed infekcjami, jeśli w uchu jest za mało, twoja funkcja obrony jest osłabiona. Ciepła woda jest już wystarczająca do właściwej higieny ucha. Należy unikać częstego używania kolczyków. Jeśli jesteś nurkami lub pływakami, którzy regularnie podróżują po głębszych wodach, przed kontaktem z wodą zaleca się stosowanie naturalnych kropli ucha. Nie wjeżdżaj zbyt głęboko do kanału słuchowego z wacikami, obrażeniami i pęknięciami, ułatwiając wsiadanie do ucha i innych ciał obcych. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne, unikaj używania czapek kąpielowych podczas pływania, które mogą zeskrobać skórę do ucha, a także stworzyć niekorzystne możliwości bakterii i grzybów.