Loch im trommelfell

Bryk futro bębna - co robić?!

Twoja błona bębenkowa składa się z bardzo cienkiej membrany. Tworzy granicę między uchem wewnętrznym a zewnętrzną częścią jego ucha. Błębnik zapewnia niezbędną ochronę przed zarodkami. Jednocześnie ma zadanie przekazania fal dźwiękowych. Błębnik bębenka odgrywa kluczową rolę dla całego procesu słuchu. Teraz może się zdarzyć, że w tej wrażliwej membranie powstaje dziura. W tym przypadku lekarz ucha, nosa i gardła mówi o perforacji błony bębenkowej.

=

bęben błony bębenkowej. Źródło: Tinnitracks

Ten przewodnik zawiera wszystkie niezbędne informacje o tym, co powinieneś zrobić, jeśli powstała dziura w twojej błony bębenkowej. Poniżej możesz przeczytać, jakie są przyczyny, objawy i diagnozy. Poinformujemy Cię również o wszystkich opcjach leczenia tutaj. Jeśli masz jakieś dalsze pytania, możesz się z nami skontaktować.

Jaka jest przyczyna podartego tunelu?

Uwzględniają różne przyczyny, jeśli taka wada powstała w ich bęben. Mogą to być natura zapalna lub traumatyczna. Traumatyczne oznacza, że ​​dziura została stworzona przez uraz.

Najczęstszymi i typowymi przyczynami z traumatycznego obszaru jest samowystarczalny. Zwykle dzieje się tak, gdy czyszczysz ucho wacikiem bawełnianym. Inne typowe przyczyny traumatyczne mogą być:

  • Nagła zmiana ciśnienia
  • Uderz w ucho
  • Urazy czaszki
  • Hard Water Jet z niewłaściwym słuchaniem płukania

Wszystkie te powyższe przykłady mogą prowadzić do łzy w błony bębenkowej.

Typowe przyczyny w uszkodzonej bębence

Pośrodek zapalenia ucha jest typową przyczyną zapalną, przez którą twoja błona bębenkowa może dostać dziurę. Rozróżniono między przewlekłą i ostrą postać w zapaleniu ucha środkowego. Jeśli jest to ostry kształt, pęknięcie lub otwór w błony bębenkowej może tworzyć się w zaawansowanym etapie i z dużą ilością produkcji ropy. Gdy tylko ropa może przepływać przez otwór błony bębenkowej, lokalizacja się poprawia. Mają mniej nacisku i mniej bólu. Zapalenie leczy się szybciej, ponieważ ucha środkowe może być teraz lepiej wentylowane. Z reguły twoja błona bębenkowa leczy się sama w sobie. Jeśli jednak jest to przewlekłe media zapalenia ucha, zwykle występuje automatyczna błona bębenkowa.

Jakie są objawy tworzenia futra bębna?

tworzenie futra bębna (otwór w błony bębenkowej). Źródło: Medpertise

Gdy poprzedza to traumatyczne zdarzenie, nagłe ból i ostra utrata słuchu są typowymi objawami dziury w błony bębenkowej. Czasami istnieje lekkie krwawienie.

Sytuacja wygląda nieco inaczej z ostrą zapalną perforację błony bębenkowej. Ból zmniejsza się, gdy wydzielanie odpływa. Może się zdarzyć, że ucho wewnętrzne jest również zapalne. W rezultacie nudności i może być zawroty głowy . Często zdarza się, że szum w uszach występuje jednocześnie. Czasami dodaje się drgania ruchów gałek ocznych. Od czasu do czasu można sparaliżować indywidualne mięśnie twarzy.

Diagnoza z otworem w błony bębenkowej

Doktor ucha, nosa i gardła używa otoskopu lub mikroskopu ucha, aby wykonać lusterko ucha, aby móc postawić wyraźną diagnozę. Przez większość czasu lekarz bada również otoczenie tworzenia futra bębna. Powinieneś także wykonać test słuchu. Więc lekarz może dowiedzieć się, czy wpływa to również na ucho wewnętrzne.

Futro bębna przyspiesza gojenie

Małe wady w ciśnieniu błony bębenkowej mogą się wyleczyć samodzielnie. Jeśli jednak jest to większa wada lub całkowita łza błony bębenkowej, ucha, nos i gardło musi pomóc. Prostuje kontuzję lub położył na szynie. W tym celu lekarz używa papieru lub silikonowych pasków i umieszcza je na błony bębenkowej. To przyspiesza uzdrowienie. Jeśli ta metoda nie działa, ponieważ obrażenia jest zbyt duże, błona bębenkowa musi zostać zamknięta chirurgicznie. Czasami nawet kostki są dotknięte lub niszczone. W takim przypadku musi nastąpić pełna rekonstrukcja.

Woda za bębenką

Czasami występuje przewlekłe wydanie kości. Wada ta musi być chirurgicznie dostarczona. Jeśli twój ucho z wodą W tym kontaktu, powinieneś zapobiec antybiotykowi. Chroń uszkodzony kanał słuchowy, szczególnie podczas kąpieli i pokazując go, zamykając go specjalną kremową bawełnę.

Czas trwania dziury futra bębna - samowystarczalny

Z reguły wada błona bębenkowa leczy się stosunkowo dobrze, mogą liczyć na około cztery tygodnie. Jeśli jednak dotyczy to ucha wewnętrznego lub kostki wewnętrznej, może wystąpić trwałe zmniejszenie słuchu, możliwa jest nawet głuchota. W takim przypadku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem ucha, nosa i gardła.