Telefonspule Hörgerät: Alles was Sie wissen müssen | MySecondEar

ADEME CEDY SŁUsy słuchowy: Wszystko, co musisz wiedzieć

Kolina T, znana również jako cewka indukcyjna lub cewka telefoniczna, jest małym kawałkiem metalu, który jest ściśle owinięty miedzią i może odbierać i prowadzić sygnały elektromagnetyczne. Cewka telefoniczna ma swoją nazwę z oryginalnej funkcji, aby ułatwić połączenia. Kocja T przekształca energię magnetyczną w energię elektryczną, która jest następnie wzmacniana w wysokiej jakości sygnał odtwarzania za pomocą aparatu słuchowego lub implantu ślimaka.

Indukcyjny system słuchu jest jednym ze sposobów bezprzewodowego przenoszenia sygnałów na aparaty słuchowe lub implanty ślimaka. Taki system składa się z systemu pętli indukcyjnej, który jest ułożony na podłodze lub na ścianie. Ta pętla jest obsługiwana przez specjalny wzmacniacz, sterownik pętli SO. Kierowca pętli jest zasilana pożądanymi sygnałami, takimi jak język, muzyka lub ogłoszenia, co oznacza, że ​​pole magnetyczne buduje się w pętli indukcyjnej. Jeśli drugie drut zostanie wprowadzony do tego pola magnetycznego, ten drut „indukuje” napięcie, które odpowiada oryginalnemu sygnałowi i może być odbierane przez inne urządzenia.

Kolina T może być stosowana w połączeniu z indukcyjnymi systemami słuchu. Sygnały przesyłane za pomocą indukcyjnych systemów słuchu mogą być odbierane przez cewkę T w aparatie słuchowej lub implancie ślimaka, a tym samym wzmocniły ją do wysokiej jakości sygnału odtwarzania. To następnie dociera do osoby zaniepokojonej bez objazdów, która gwarantuje pogłosowanie i niską przenoszenie podbudowy do ucha.

Istnieją różne codzienne sytuacje, w których można użyć cewki telefonicznej. Coraz więcej budynków publicznych instaluje indukcyjne systemy słuchu. Przed wydarzeniem należy zawsze zapytać, czy odpowiednie systemy słuchania są dostępne i włączone, aby cewka telefoniczna mogła zwiększyć sygnały audio podczas wydarzenia w aparatach słuchowych lub implancie Cochlea. Koncerty, teatr, wizyty kinowe i inne doświadczenia są całkowicie akustycznie dostrzegalne. Ponadto irytujące czynniki zakłócające, takie jak słaba akustyka pokoju, głośny szum lub długa odległość od sygnału wyjściowego, są tłumione.

Podsumowując, można powiedzieć, że cewka T-cewka lub telefoniczna w połączeniu z indukcyjnymi systemami słuchu oferuje bardzo przydatną okazję dla osób z problemami ze słuchem, aby móc lepiej dostrzec sygnały akustyczne i więcej problemów. Indukcyjne systemy słuchu są instalowane w coraz większej liczbie budynków publicznych i umożliwiają lepszą transmisję języka, muzyki i innych źródeł audio.