MySecondEar Kunde mit Insekt im Ohr

Czy miałeś kiedyś owad w uchu?

Może się zdarzyć, że owad trafia do twojego ucha. Na początku możesz tego nie zauważyć, ale twoje ucho zaczyna swędzić. Jeśli pójdziesz do lekarza, znajdzie małego winowajcę w twoim uchu.

W tym przypadku lekarz ucha, nosa i gardła przyjmuje płukanie ucha, aby ponownie wydać owad na zewnątrz.

Na przykład

Kobieta w Chinach doświadczyła czegoś takiego. Po czterech dniach poczuła swędzenie w uchu, poszła do lekarza. W rzeczywistości odkrył coś w jej uchu, co tam nie należało. Skakający pająk został przeczołgany do śpiącej kobiety i usiadł tam w domu. Ponieważ jednak pająk nie chciał się ponownie wyprowadzić dobrowolnie, lekarz musiał pomóc.

wirowanie w uchu

W Australii mężczyzna o imieniu Hendrik Helmer był nękany silnym bólem w uchu w nocy. Obawiał się, że australijski pająk trucizny wpadł mu w ucho, i początkowo sam płukał ucho z wodą. Ostatecznie nieproszony gość mógł zostać odsłonięty tylko w szpitalu: lekarz znalazł karalu do uszu o długości 2 cm. Lekarz najpierw musiał zabić karalucha, aby móc uwolnić mężczyznę od niej.

W Indiach pacjent był podobny. Żywe grill wygodne było w uchu mężczyzny. Mężczyzna odczuwał silny ból ucha, dlatego poszedł do lekarza do szpitala. Grillowanie jest jednym z owadów, które ukrywają się w wąskiej jaskini w ciągu dnia, a następnie są aktywne w nocy, a ten kopia znalazła kanał słuchowy mężczyzny jako jaskinię.

Czy ucha jest sztywniejsza niebezpieczna?

Może pomysł jest dla ciebie szczególnie niewygodny, który mógłby szukać jaskini z królestwa owadów w bezpośrednim sąsiedztwie. Na przykład istnieje wiele opowiadań o prysznicu o kolczyku. Uszy są również rodzime i mają specjalne szczypce, z którymi powinieneś zranić bębenek osoby. Ale to właściwie mit, ponieważ chociaż te owady mają niezwykłe szczypce, nazwa jest myląca. Jednak uszy były faktycznie używane do celów medycznych we wcześniejszych czasach. W średniowieczu byli szalone, aby je używali w przypadku chorób ucha. W tym czasie uważano, że proszek pomoże w zapaleniu lub bólu ucha kanału dousznego.

Inne kraje, inne zwyczaje

Jeśli spędzasz noce na wspaniałej stronie na zewnątrz, może się zdarzyć, że owady gniazdują w uszach. Dlatego starożytni Egipcjanie używali specjalnego zagłówku. W rezultacie zminimalizowali ryzyko, że intruz może wejść do nosa, ust lub ucha. Jednak komfort do spania wiele pozostawił do życzenia.

W niektórych afrykańskich kulturach spanie na ziemi jest całkowicie normalne. W rezultacie ludzie są bezpośrednio narażeni na wiele owadów i potrzebują odpowiednich środków ochronnych. Niektórzy ludzie wiedzą, że utrzymują się na łokciach do snu. Głowa jest przechowywana na ramieniu lub na dłoni. Więc owad jest trudniejszy do osiągnięcia zwiększonej pozycji głowy i znalezienia niezabezpieczonego fizycznego wejścia, takiego jak uszy, nos lub usta.

Prawidłowa procedura dla owada w uchu

Jeśli faktycznie masz wrażenie, że owad wprowadził się do ucha, powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza. Być może uspokaja się, że takie przypadki rzadko występują. Natura rozwinęła wyrafinowany naturalny mechanizm obrony. Czy wiesz, że owady mogą być zniechęcone przez gorzkie substancje zawarte w wosku ucha?

Cenne wskazówki dla takich sytuacji:

W każdym razie powinieneś zachować spokój. Nawet jeśli pomysł wywołuje w tobie panikę, powinieneś wiedzieć, że w większości przypadków owady czołgają się z ucha samodzielnie.

Natychmiast zwróć się do lekarza, który może profesjonalnie usunąć owada odpowiednimi instrumentami. Unikaj więc, że niepotrzebne uszkodzenia są dodawane do ucha.

Jeśli nie jesteś w stanie usunąć pełzającego zwierzęcia z lekarza, możesz kontynuować następująco: Zarazuj głowę, aby dotknięte ucha wskazane. Teraz wkładasz olej roślinny, na przykład oliwę z oliwek. Poczekaj kilka minut, aż olej będzie mógł działać. Więc zabijasz owada. Następnie spłucz ucha letnią wodą. Sprawdź, czy owad jest kompletny. Jeśli brakuje poszczególnych części zwierzęcia, powinieneś natychmiast udać się do lekarza. W każdym razie, masz badanie ucha, abyś mógł wykluczyć obrażenia.

Nigdy nie powinieneś próbować usunąć owada za pomocą pincety lub innego obiektu z kanału słuchowego. Dzięki temu możesz tylko przynieść owada do kanału słuchowego, w najgorszym przypadku może go również włożyć. Istnieje ryzyko naruszenia twojego bęben. .

Czy masz jakieś inne pytania dotyczące utraty słuchu lub innych tematów? Możesz skontaktować się z nami telefonicznie. Nasz wyszkolony profesjonalista od usunięcia Zaproponuj ci szczegółowe i niezmienne porady. To jest oczywiście dla Ciebie bezpłatne.