Ohrpassstück: Einsatzgebiete, Anfertigung, Reinigung & Kosten

Paszporty ucha, zwane także otoplasticami, są indywidualnie przystosowane do elementów uszu, które reprezentują związek między uchem a systemem słuchu. Są kluczowe dla wygody noszenia aparatu słuchowego i jakości słuchu akustycznego. Nie są używane do linii dźwiękowej, ale mogą być również używane jako środek ochrony słuchu.

aparaty słuchowe z paszportem ucha

W przypadku aparatów słuchowych dousznych (IDO) konieczne jest użycie paszportu ucha, aby zapewnić adaptację do indywidualnie ukształtowanego kanału słuchowego, w którym siedzi IDO. Ale nawet w przypadku aparatów słuchowych HDO (HDO) otoplastyka może być pomocna w niektórych przypadkach. Obejmują one w szczególności poważne do wysoko oceny uszkodzenia słuchu i obecność głębokiego słuchu.

Jak powstaje otoplastyka?

Ponieważ każde ucho jest wyjątkowo indywidualnie ukształtowane, najpierw należy wziąć wrażenie kanału dousznego i koncha. Opierając się na tym, przepustka ucha jest wykonana do pomiaru tak, aby optymalnie wpisuje się w odpowiednie ucho. Do produkcji wybierane są różne materiały o równie różnych stopniach twardości. Przy dostosowaniu następujących rzeczy siedzisko jest szczególnie ważne, ponieważ jeśli otoplastyka nie jest wystarczająco ciasna, może wystąpić sprzężenie zwrotne. Jeśli jednak jest zbyt twardy, nie można wykluczyć występowania bólu. W celu udoskonalenia nadmiernej konferencji akustycznej można również przeprowadzić opcjonalne odszkodowanie lub wiercenie w wysokim tonie. Ogólnie rzecz biorąc, im lepsze miejsce, tym lepsza jakość słuchu!

Pasanie do uszu lub parasol?

HDO aparaty słuchowe są częściowo wstawiane do ucha. Parasol lub otoplastics mogą być przymocowane do części wewnętrznej. W dwóch formularzach należy wziąć pod uwagę następujące różnice jako kryteria wyboru:

otoplastics

 • indywidualnie dostosowywane
 • Małe otwory na przejście powietrza
 • Lepiej wynik w przypadku głębokiego słuchu lub upośledzenia całego spektrum częstotliwości
 • Ciasne siedzisko unika informacji zwrotnych

parasol

 • standardowe rozmiary
 • Duże otwory z dobrą wentylacją
 • Naturalny dźwięk
 • Większość wystarczającej do utraty słuchu Ludo
 • Mniejsze wysiłki adaptacyjne

Niezależnie od tego, czy parasol lub otoplastics są przywiązane do aparatu słuchowego, gatunek i stopień uszkodzenia słuchu decydują głównie przez . Poważny do wysokiej oceny utrata słuchu wymaga wyboru otoplastii, podczas gdy przy mniej poważnych ograniczeniach w obszarze wysokiej obszarze, parasol do interwencji jest zwykle wystarczający. Niższa adaptacja parasola jest zarówno z wyprzedzeniem, jak i wadą: jest zapisywana, ale można wybrać tylko standardowe rozmiary, które najlepiej pasują do natury ucha. W rezultacie nie jest gwarantowane, że znormalizowane rozmiary będą optymalnie znajdować się w kanale słuchowym.

Wyczyść paszporty ucha

Codzienne czyszczenie paspaz ucha jest niezbędne ze względu na przenośnik wielkości ciała. W przeciwnym razie otwory otoplastyki mogą zatykać gab doliny i wosk do uszu. Aby nie zapomnieć o procesie czyszczenia, zaleca się zatem zintegrowanie go jako integralnej części wieczornej rutyny. Jest zawsze dokładny, ale jednocześnie ostrożnie chronić wrażliwe urządzenia.

Oczyszczanie paszportów ucha należy przeprowadzić za pomocą miękkich, suchych ubrania lub specjalnych chusteczek do czyszczenia . Innych środków czyszczących nie należy stosować, ponieważ są one w dużej mierze zbyt agresywne w przypadku aparatów słuchowych. W przypadku aparatów słuchowych HDO często konieczne będą dodatkowe kroki czyszczenia, na przykład, jeśli mają one dźwięk. W każdym razie, po całkowitym wyschnięciu aparatów słuchowych w odpowiednim suche pudełko Należy uznać za uniemożliwiające uszkodzenie wilgoci. Aby uzyskać szczegółowy opis gwarantowanego czyszczenia i suszenia, kliknij tutaj .

Paszporty ucha: częste problemy

Noszenie paszportów ucha może znacznie poprawić słuch, ale - jak wszędzie - istnieją również możliwe problemy, które mogą potencjalnie wystąpić:

 • Informacje zwrotne : Informacja zwrotna pojawia się, jeśli już wzmocniony dźwięk pochodzi z aparatu słuchowego z powodu fałszywej siedziby otoplastyki w dowolnym momencie, a następnie ponownie postrzeganym przez przewoźnika. Nieprzyjemny gwizdek jest tworzony, gdy paszporty ucha nie są dopasowane.
 • Efekt okluzji : Dokładność dopasowania idzie w parze z pewnym wypełnieniem ucha. To z kolei wąskie
 • Kolekcja płac ucha : Kolekcje wosku usznego (cerumen) za otoplastyką mogą pogorszyć percepcję dźwięku.
 • Reakcja alergiczna : Materiały zastosowane w produkcji obejmują ryzyko reakcji alergicznej. Po wejściu można zastosować materiały antyalergiczne.
 • Ohrkasktück naciśnij : Zmienia się w uchu, na przykład ze względu na zmianę masy, wymagają adaptacji otoplastyki. Profesjonalistę Hearing Mave można skonsultować o pomoc.
 • Odbarwienie : Przez kontakt z Sebum i woskiem usznym nie można wykluczyć przebarwienia. Jeśli przebarwienia jest zbyt silne, otoplastie należy wymienić.

Wiele wymienionych problemów może zostać naprawione przez akustyka aparatów słuchowych poprzez niewielkie zmiany w otoplastyce lub modyfikacji ustawień słuchu. Jeśli występuje efekt okluzji, pomocna jest dziura „VITS”, tj. Małe dziury w otoplastyce, które sprzyjają solidnej pasji. Defits lub uciskające paszporty ucha są tworzone w uchu z powodu niewłaściwego siedzenia. Pomimo pomiaru, otoplastie należy również dostosować, na przykład w przypadku zmian w uchu zewnętrznym. W związku z tym należy regularnie wykonywać kontrolę, aby zapobiec lub naprawić problemy.

Paszporty ucha dla dzieci

Paszporty OHR są używane do opieki słuchowej dla dzieci, jeśli wymaga tego rodzaj lub stopień ubytku słuchu. Otoplastics również udowodnili się u szczególnie aktywnych dzieci, ponieważ są mniej wrażliwe niż aparaty słuchowe z otwartą podażą. Umożliwia to dzieciom aktywną, beztroską grę. Jednak wzrost dziecka wymaga regularnej rekonstrukcji ucha, aby zapewnić optymalne miejsce.

Specjalne obszary zastosowania nastolatków ucha

W zależności od produkcji paszporty ucha można również używać poza klasycznym użyciem. Na przykład mogą być używane jako środek ochrony słuchu dla osób w głośnych miejscach pracy lub odtwarzaniu muzyki. Aby to zrobić, otoplastyka blokuje głośne odgłosy, ale nadal jest przepuszczalna dla postrzegania języka. Możesz przeczytać więcej o ochronie słuchu w miejscu pracy tutaj . Ponadto odpowiedni projekt można wyczarować prawdziwą biżuterię z komponentów. Aby używać uszu jako biżuterii, indywidualny wygląd jest tworzony z kolorami, brokatem i kryminalistą.

Paszporty ucha: ceny i założenie kosztów

Otoplastics są uwzględnione w cenie aparatów słuchowych. Ponieważ ustawowe firmy ubezpieczeń zdrowotnych zwykle pokrywają koszty tego proporcjonalnie lub całkowicie, koszt zapłaty paszportów ucha zależy od powiązanego aparatu słuchowego.