Wattestäbchen zur Reinigung von Ohren

Ciągle produkujesz wosk do uszu, chociaż nawet nie jesteś tego świadomy. Jednak niektórzy uważają to istotne wydzielanie szczególnie niewygodne. Bardzo często wielu używa więc drastycznych środków, aby pozbyć się wosku ucha i uwolnić się od niego.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak szkodliwa nadmierna higiena ucha może być dla Ciebie? O wiele lepiej, jeśli wiesz, jak możesz wyczyścić uszy w zdrowy sposób. Dlatego zalecamy ten przewodnik.

wosk uszu

Twój wosk do ucha serwuje głównie do ochrony. Ponadto jest to w rzeczywistości odpowiedzialne za samookaleczenie uszu. Dlatego wosk do uszu jest bardzo przydatnym i ważnym sekretem ciała. Konsystencja wosku ucha jest tak lepka, ponieważ ułatwia usuwanie martwych włosów i martwego łupieżu skóry z ucha. Wosk do uszu automatycznie przenosi ziemię na zewnątrz. Ponadto sekretarz uszu ma dodatkowe odżywcze nieruchomości, których możesz nie wiedzieć o niczym. W rezultacie twoje uszy pozostają giętkie w środku. Jest to ważny warunek tej naturalnej funkcji czyszczenia. Z jednej strony wosk do ucha jest używany do czyszczenia, z drugiej strony chroni przed infekcjami grzybiczymi i ma działanie przeciwbakteryjne.

Co możesz zrobić dla zbyt dużej ilości wosku ucha

Czy masz wrażenie, że twoje uszy wytwarzają zbyt dużo wosku na uszach? Czy istnieje możliwość, że naturalne usunięcie zostało zakłócone przez ręczną manipulację przez ręczne manipulację? W takim przypadku wtyczka utworzyła się w kanale słuchowym. Jest to bardzo naturalny impuls, który chcesz usunąć tę wtyczkę z ucha. Powinieneś jednak być bardzo ostrożny. Ani szydełkowana szlachta, ani klips zszywalny nie są do tego odpowiednie. Te obiekty absolutnie nie mają miejsca w kanale słuchowym.

Coś takiego nie jest odpowiednie do czyszczenia uszu, w przeciwnym razie irytujesz lub naruszasz swój bęben bęben . Twój kanał słuchowy jest bardzo wrażliwą strukturą, dlatego nie należy stosować takich radykalnych metod czyszczenia. W przeciwnym razie możesz trwale uszkodzić uszy.

Bawełniane wymazy i ich wady

Czy kiedykolwiek używałeś bawełnianego wymazu do czyszczenia uszu? Wtedy prawdopodobnie nie byłeś świadomy, że możesz tylko usunąć wosk do uszu w ograniczonym stopniu. Chociaż waciki bawełniane są stosunkowo dobrze wyściełane, nigdy nie powinny być wkładane bezpośrednio do kanału słuchowego, ponieważ one również mogą podrażniać wrażliwą skórę kanałów do uszu i, jeśli to konieczne, wcisnąć wosk do ucha nawet głębiej w kanale ucha. Dzięki tej procedurze faworyzujesz rozwój wtyczek. Ponadto mogą pojawić się bolesne zapalenie uszu.

są zalecane uszy do czyszczenia uszu?

Wiele osób postrzega uszy jako dobrą alternatywę dla takich wacików. Świeca na uszach jest w kształcie lejka, cienka i długa. Obiecują dobre czyszczenie uszu przez wytwarzaną próżnię. Celem jest podobno, że wosk dousza jest wyssany. Ta metoda brzmi korzystna i prawdopodobna, ale uszy są tylko częściowo odpowiednie do czyszczenia uszu. Oparzenia mogą pojawić się na kubku ucha i twarzy. Bardzo często zdarza się, że gorący wosk wnika do kanału słuchowego. Tam futro bębna Niezwykle jest uszkodzone. Być może teraz zadajesz sobie pytanie, w jaki sposób możesz poprawnie wyczyścić uszy.

Czyszczenie tylko do kanału słuchowego

Wystarczy regularne czyszczenie uszu, jeśli tylko zdejmiesz wosk uszu na zewnętrznej części kubka ucha za pomocą wilgotnej szmatki. Wystarczające są letnia woda i wacik bawełniany. Jak już wspomniano, należy oczyścić tylko do kanału słuchowego. Z ciepłą wodą zmiękczasz wydzielanie.

Aby wosk douszny mógł łatwiej płynąć i uciec od kanału dousznego, można go również używać migdałów i oliwy z oliwek, które ostrożnie podgrzewasz. Alternatywnie możesz kupić specjalne krople ucha lub spraye do uszu w aptece.

Jeśli twoje ucho już wyprodukowało dużo wosku na uszach, powinieneś udać się do lekarza. Gdy tylko twój wosk do uszu kontaktuje się z wodą, automatycznie puchnie. Jeśli wtyczka już się pojawiła, najpóźniej naprawdę utknęła w kanale dousznym. Zauważysz takie wtyczki, gdy twoje uszy zaczną swędzić. Możesz także odczuwać ból w uszach. Taka wtyczka do ucha jest często kojarzona z niewielką utratą słuchu.

Czyszczenie uszu jest profesjonalnie i delikatnie u lekarza. Jeśli twoje uszy wytwarzają wiele wydzielin i masz dużo wosku na uszach, powinieneś regularnie zobaczyć się z lekarzem. Wyczyść uszy nie tylko w kubku ucha w zewnętrznym obszarze, ale także za uszami. Na to wystarcza letnia woda. Następnie powinieneś upewnić się, że wszystko dobrze wysuszysz. Więc nie ryzykujesz uszu.

Więc uważaj swój wosk do uszu za przydatną sekret ciała. Jest to niezbędne do utrzymania uszu i higieny. Dlatego nie dbaj o właściwą opiekę nad uszami i nie lekceważ funkcji samowystarczalności.

Ciekawe informacje o twoim wosku ucha

Europejczycy mają zwiększoną zawartość tłuszczu o 50 % w wosku ucha. Wosk do uszu Europejczyków jest zatem stosunkowo wilgotny. U Azjatów lokalizacja wygląda trochę inaczej, zawartość tłuszczu w wosku ucha wynosi zaledwie 20 %. Spójność jest zatem raczej kruchy.

Czy wiesz, dlaczego wosk do ucha jest gorzki? Naukowcy zakładają, że gorzki smak jest dodatkową ochroną przed owadami, dzięki czemu nie gniazdują w kanale słuchowym.

Dziecko wytwarza znacznie więcej wosku ucha niż dorosły. Jest to również bardziej miękkie. Ponadto kolory wosku ucha bardzo różnią się. Kolory wilgotnego kształtu mogą być żółtawo jasne brązowe do ciemnobrązowego, które są raczej zakurzone szare z kruchego kształtu.

Średnio starsi ludzie, a zwłaszcza mężczyźni produkują więcej wosku na uszach. Jest to często przyczyną utraty słuchu, ponieważ wtedy kanał słuchowy jest zatkany. Zauważalna poprawa oferuje profesjonalne sprzątanie u lekarza.