Nebenwirkungen von Hörgeräten: Was stimmt? | MySecondEar

Skutki uboczne aparatów słuchowych

Aknery słuchowe mają przede wszystkim jedno zadanie: poprawić słuchanie! Ale nie zawsze spełniają swoje rzeczywiste znaczenie. Mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne lub działania niepożądane, dlatego ważne jest, aby być świadomym możliwego ryzyka. Aby temu zapobiec, należy ogólnie zauważyć, że aparaty słuchowe mogą być stosowane wyłącznie z rozporządzeniem specjalistą. Wybór i ustawienie muszą odbywać się pod techniczną porady akustyka aparatu słuchowego w celu zminimalizowania ryzyka. Natychmiastowe użycie może spowodować zaburzenia zdrowia i dlatego należy go unikać, o ile to możliwe.

Można oczekiwać skutków ubocznych w szczególności w początkowej fazie, tj. Po uruchomieniu zużycia aparatów słuchowych. Przejście na powódź bodźców, które nagle postrzegane przez wzmocnienie słuchu może być przytłaczające dla uszu i mózgu. W rezultacie środowisko, a nawet twój głos mogą być nagle postrzegane jako niewygodne. Na szczęście ciało przyzwyczaja się do stymulacji poprzez regularne noszenie.

Poniższe niepożądane działania niepożądane są znane z aparatów słuchowych:

aparat słuchowy prowadzi do bólu głowy

Ból głowy występuje przede wszystkim podczas przyzwyczajenia. Aparaty słuchowe umożliwiają zwiększone postrzeganie impulsów słuchu. Oprócz wzmocnienia słuchania nowe bodźce mogą również przyczynić się do przytłoczenia mózgu. Może to spowodować formę wyczerpania, które częściowo wyraża się w bólu głowy. Powodem tego nie jest aparat słuchowy, ale z samym mózgiem. Jeśli stosuje się regularnie, mózg przyzwyczaja się do obfitości bodźców i bólu.

aparat słuchowy rozluźnia zawroty głowy od

Zawroty głowy stają się potencjalnym czynnikiem destrukcyjnym, szczególnie w przypadku utraty słuchu sensorycznego. Przy tego rodzaju ubytku słuchu wpływa na ucho wewnętrzne, które jest miejscem słuchu i równowagi. Opisany nowy przepełnienie bodźca prowadzi do stresującej sytuacji dla uszu. Z kolei znane jest stres, który może wywołać zawroty głowy. Zbyt długo, aparat słuchowy może również skutkować zaburzeniem bilansu związanym z stresem.

aparat słuchowy powoduje ból ucha

Ból uszy może mieć wiele powodów. Niektóre z nich mogą zostać wywołane przez noszenie aparatu słuchowego. Z jednej strony obrażenia wynikające z nierówności na kubku ucha są powodem bolesnych uszu. Z drugiej strony infekcje mogą wywoływać infekcje ucha lub otomikozę. Wózki słuchowe faworyzują stały kontakt ze skórą i ciągłe tworzenie wilgoci w uchu, powodując to. Kucana skóra zawiera ryzyko swędzenia i sprzyja zapaleniu.

W celu zapobiegania bólu ucha i stanu zapalnego zwróć uwagę na usunięcie aparatów słuchowych w nocy. Zapewnia to nocne wysuszenie ucha i ryzyko spadków infekcji. Aby powstrzymać bakterie i patogeny z dala od kanału słuchowego, należy przeprowadzić codzienne czyszczenie aparatów słuchowych Przy specjalnie zaprojektowanych środkach czyszczących.

Złe zrozumienie mowy pomimo aparatów słuchowych

Z góry można powiedzieć, że wydajność słuchu jest również całkowicie indywidualna z aparatem słuchowym. Odpowiednie uszkodzenie słuchu i ustawienia słuchania wpływają na to, jak dobre jest zrozumienie języka. Zmiany w rozprawie nie można wykluczyć, przede wszystkim w przypadku utraty słuchu związanego z wiekiem, który stopniowo się pogarsza. Może się zdarzyć, że nastąpi pogorszenie zrozumienia języka pomimo wzmocnienia słuchania. Inne przyczyny są niepoprawnie osadzonymi otoplasticami, które powodują upośledzenia funkcjonalne, uszkodzone wąż łączące lub dźwiękowe otwory wyjściowe zatkane Sebum i Cerums. Również tutaj codzienne, dokładne czyszczenie jest środkiem zapobiegania. Jeśli zrozumienie języka pogorszy się, należy również skonsultować się z akustykiem aparatu słuchowego.

aparat słuchowy naciska na ucho/na ucho

W przypadku wadliwych otoplastów może wystąpić postrzeganie ciśnienia lub stan zapalny. Ponadto punkty ciśnienia są częściowo spowodowane przez zatwardziały węże dźwiękowe. Należy skonsultować się z uchem akustyka aparatów słuchowych w celu możliwej regulacji paszportów ucha. Należy również sprawdzić regularną kontrolę i, jeśli to konieczne, należy wziąć pod uwagę wymianę węży i ​​otoplastów. Z reguły te ostatnie są zmieniane po dwóch do trzech lat, ale może się to różnić indywidualnie i dlatego konieczne jest wcześniej.

aparat słuchowy prowadzi nietolerancję/alergię

Ponieważ otoplastics i obudowa aparatów słuchowych są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, reakcje na materiał nie są wykluczone. Może również wystąpić zapalenie skóry lub podrażnienie skóry, ponieważ opony aparatu słuchowego na skórze, jeśli wcześniej stosowano krema lub mydła zawierające bodźce. Jednak zwykle nie powinno się to wystąpić przy pomocy słuchawkowej. Jeśli wiesz, że ma wrażliwą skórę na alergię, powinno to odnotować porady słuchu, aby zminimalizować prawdopodobieństwo reakcji alergicznej, jeśli to możliwe.

Niechciane dźwięki z aparatami słuchowymi

Niechciane dźwięki, takie jak pośpiech lub gwizdanie, mogą utrudnić wrażenie słuchania. Rauschen zwykle występuje przez wilgoć, która prowadzi do aparatu słuchowego w celu zakłócenia połączenia elektrycznego lub z powodu brudu. sprzątanie i suszenie w przypadku aparatów słuchowych powinno być przeprowadzane zapobiegawczo. Rury powstają, gdy otoplastyka nie uszczelnia już prawidłowo. Rezultatem jest informacja zwrotna, która jest naprawiona przez profesjonalistę ze słuchu poprzez dostosowanie paszportu ucha. Jeden z najsłynniejszych odgłosów gwizdków lub sygnałów wodnych - szum w uszach - jest w większości osłabiony przez noszenie aparatów słuchowych, ale w rzadkich przypadkach przez nich wzmocniony. Szumy uszne mogą również faworyzować zbyt długo. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem.

Zapobiegaj skutkom ubocznym

Niektóre zasady pomagają zapobiegać skutkom ubocznym aparatów słuchowych.

  • Nie noś aparatu słuchowego, aby zapewnić spokoju i uwolnić ucho i aparat słuchowy o wilgoci.
  • Sprawdzają regularne aparaty słuchowe i otoplastics, aby sprawdzić funkcję i siedzenie.
  • do właściwego czyszczenie i suszenie urządzeń.
  • Chroń aparaty słuchowe przed silnym ciepłem.
  • Nie unikaj poczucia presji, swędzenia lub destrukcyjnych odgłosów, aby zobaczyć akustyka aparatu słuchowego.
  • Naprawy zawsze są przeprowadzane profesjonalnie.
  • Znajdź właściwy aparat słuchowy poprzez porady przesłuchania, aby uniknąć reakcji alergicznej.
  • Noszenie
  • aparaty słuchowe codziennie i urządzenia i daj sobie czas na przyzwyczajenie się do tego.