Knochenleitungshörgeräte: Brille, Stirnband oder Implantat? Ein Überblick über Bauformen, Einsatzgebiete und Funktionsweisen

Jeśli nie, aby dostosować konwencjonalny aparat słuchowy, który jest przenoszony za lub w uchu, można użyć dostępu do słuchania za pośrednictwem urządzenia słuchowego przewodzenia kości. Dla których urządzenia przewodzenia kości są odpowiednie do tego, jak działa transmisja dźwiękowa bez udziału ucha wewnętrznego, które są projekty i jak dzieci mogą być możliwe bez implantu, można znaleźć w tym artykule.

Przewodnictwo kości aparaty słuchowe: Obszary zastosowania

Z jednej strony zastosowane są aparaty słuchowe przewodnictwa kości, jeśli anatomicznie ustanowiło przywiązanie aparatu słuchowego za lub w uchu z powodu deformacji lub braku kubka ucha nie może być możliwe. Z drugiej strony Utrata słuchu dźwiękowa jest , na przykład z powodu deformacji lub braku łańcucha kostek lub otsclerozy, a także jednocześnie drętwienia. W przypadku takich uszkodzeń słuchu dotknięte są uszy zewnętrzne lub środkowe, co blokuje przekazanie dźwięku do komórek czuciowych ucha wewnętrznego. W rezultacie wymagane jest rozwiązanie, które stymuluje nerw słuchowy w inny sposób, a mianowicie przez linię kostną.

Przewodnictwo kości aparaty słuchowe: Funkcjonalność

Air Corpe aparaty słuchowe przenoszą dźwięk na mikrofon, przetwarzają go, a następnie wydają nad powietrzem w kanale słuchowym za pomocą słuchacza. Z drugiej strony pomocy słuchowej przewodzenia kości użyj naturalnej zdolności ludzkiej kości do prowadzenia dźwięku, aby zrealizować transmisję dźwięku przez wibracje . Jest bliski kontakt lub naciśnięcie urządzenia na sutku - kość wybrzuszenia za uchem - jest to możliwe, ponieważ umożliwia przeniesienie wibracji do ucha wewnętrznego.

Proces jest bardziej precyzyjny w następujący sposób: dźwięk jest rejestrowany za pomocą mikrofonu, przekształcany w sygnały elektryczne i przekazywane do procesora audio. Ten ostatni przetwarza sygnały w zależności od ustawień. Zamiast słuchacza wynik jest teraz przenoszony do konwertera, który powoduje odnowioną transformację. Produkt: wibracje.

Wibracje są przenoszone do kości, która wykorzystuje dźwięk do ucha wewnętrznego. W ten sposób ucha środkowe jest unikane, a przydatność aparatów słuchowych z rurociągiem kości do solidnych rozmów przewodnictwa i nazewnictwo urządzeń jest uzasadnione. W uchu wewnętrznym sygnały są przekazywane do mózgu, który ostatecznie po rozszyfrowaniu sygnałów ma miejsce słuch.

Przewodnictwo kości: Formularze konstrukcyjne

Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów aparatów słuchowych, istnieją również różne projekty aparatów słuchowych przewodzenia kości, z których każde ma zalety i wady. Który wariant jest odpowiedni dla Ciebie osobiście, można ocenić tylko na podstawie poszczególnych wrażeń i potrzeb, ale otrzymujesz przegląd dostępnego zużycia.

Przewodnictwo kości Pomort słuchowy: okulary

Szklanki aparatu słuchowego przewodzenia kości są stosunkowo przyjazną dla użytkownika formą aparatu słuchowego przewodzenia kości. Głównie przyłączanie systemu słuchu do wsporników szklanek za pośrednictwem kliknij systemy . W związku z tym po niewielkiej zmianie okularów można rozpocząć szybko i łatwo noszenie. Alternatywnie dostępne są okulary słuchowe, w których aparat słuchowy jest mocno zakotwiczony w modelu okularów. Okulary muszą być tylko do użycia. Jest to szczególnie ważne tutaj wymagane ciśnienie, z którymi wsporniki okulary muszą leżeć na czaszce, aby zapewnić przekładnię dźwięku. Jest to subtelna, nieskomplikowana rozwiązana i odliczalna forma wsparcia słuchu, ale pojawia się wada, ponieważ ten wariant ma sens tylko z jednoczesnym biednym wzrokiem. Dla osób, które są zależne tylko od pomocy wizualnej tylko w niektórych sytuacjach

Przewodnictwo kości: zestaw słuchawkowy: zestaw słuchawkowy

Akty słuchowe przewodzenia kości są również dostępne w postaci zestawu słuchawkowego. Dzięki tej konstrukcji system słuchu jest instalowany w prasowaniu zestawu słuchawkowego, co oznacza, że ​​automatycznie leży na głowie. Tutaj, podobnie jak w przypadku szklanki słuchowej, mówi: Załóż go i posłuchaj! Ze względu na regulację aparat słuchowy można indywidualnie dostosować na głowie. Możliwość szybkiego w górę i w dół również zwiększa przyjazność dla użytkownika . Jednak jedna wada pokazuje, że słuchawki nadmierne są zwykle trudne do zużycia w zestawie słuchawkowym.

Przewodnictwo kości słuchowy: Trzymanie

Pomysł słuchowy przewodzenia kości do przyklejania jest przymocowany bezpośrednio na skórze za uchem, który w porównaniu z powyższymi wzorami jest wyraźnie wywierany na czaszkę. Procesor audio jest przymocowany do adaptera kleju, który umożliwia słyszenie oparte na wibracji. Ta konstrukcja aparatów słuchowych przewodzenia kości jest szczególnie odpowiednia dla dzieci lub dzieci, ponieważ nie wymaga operacji, wymaga niewielkiego nadzoru podczas noszenia i można je po prostu testować. Ponadto ryzyko zdeformowania kości czaszki podczas wzrostu jest znacznie niższe.

Przewodnictwo kości Aidet słuchowy: Opaska na głowę

Cabłony frontalne są również szczególnie dla dzieci, ponieważ są uważane za łagodne, a nie stojące na drodze do dziecięcych gier, a tym samym okazują się praktycznym codziennym towarzyszem. Należy jednak zauważyć, że ciśnienie nalegania może prowadzić do ciśnienia i bólu głowy, a zatem opaska może być przenośna tylko przez okres czasu lub powinien być regularnie zmieniany w pozycji.

Przewodnictwo kości: Implant (Baha)

Najbardziej złożoną selekcją wśród aparatów słuchowych przewodnictwa kości jest „częściowo wszczepione” aparat słuchowy, również baha (= Zakotwiczony aparat słuchowy )
. Podczas wymaganej interwencji śruba tytanowa jest wszczepiana bezpośrednio w kości czaszki, do której w przyszłości zostanie przymocowany procesor słuchu. Fale dźwiękowe są wchłaniane przez procesor i przekształcane w wibracje przekazywane do śruby tytanowej. Za pomocą linii kostnej ma miejsce transmisja wibracji za pomocą śruby do ucha wewnętrznego.

Implant jest szczególnie odpowiedni do bardzo silnego dźwięku słuchu hałasu, ponieważ transmisja spowodowana przez skórę nie jest już konieczna. Wynik: lepsza jakość słuchu ze zwiększoną objętością i oszczędnością energii.

Przewodnictwo kości

Przewodnictwo kości, które nie są wszczepione , są pod wspólnymi dotacjami dla aparatów słuchowych dla osób ubezpieczonych prawnie. Istnieją zatem ryczałki za przyjęcie kosztów, na które można poprosić indywidualnie z odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego. Z drugiej strony w przypadku implantacji przyjmuje się pełny koszt operacji i wszczepianie przez ubezpieczyciela. Wcześniejsza zatwierdzenie jest tego warunku.