Hörtraining: Besser hören mit und ohne Hörgeräte | MySecondEar

Niezależnie od tego, czy zapobiegawcze, czy w przypadku istniejącego ubytku słuchu, szkolenie słuchowe może przyczynić się do poprawy w słuchu lub zapobiegać ubytku słuchu , a także w jego postępowym procesie . Który stymuluje niezbędny nerw rogu dla procesu słuchu, jeśli nie jest stymulowany wystarczającymi bodźcami słuchowymi. Zatem stymulacja treningu słuchu zapewnia, że ​​nerw audio pozostaje aktywny, a utrata słuchu nie umniejsza. Rozprawa można również przeszkolić, gdy noszony jest aparat słuchowy, ponieważ powoduje to również stymulację słuchu oraz poprawia zrozumienie i słuchanie przy wzmocnieniu słuchania.

Oprócz słuchu mózg również odgrywa kluczową rolę w procesie słuchu. W rezultacie ta ostatnia jest tak samo uwaga w szkoleniu. Jest praktyczne, że odpowiednie ćwiczenia mogą być wykonywane codziennie i już z niewielkim czasem. Wyniki są bardziej imponujące, ponieważ wraz z treningiem mózgu i słuchu zarówno krążenie krwi , jak i elastyczność poznawcza

Jeśli podejrzewasz szkody w przesłuchaniu, powinieneś umówić się na spotkanie ze specjalistą audio w każdym przypadku w celu utrzymania odpowiedniej opieki i przeciwdziałania pogorszeniu. Szkolenie słuchu można raczej postrzegać jako dodatkową miarę lub zapobieganie, a nie jako jedyna terapia.

Ćwiczenia do szkolenia słuchu

Najłatwiejszym sposobem jest regularne szkolenie słuchania, gdy jest on zintegrowany z życiem codziennym jako integralna część życia codziennego. Ponieważ obowiązują następujące: im więcej szkolenia, tym lepszy efekt. Praktycznym efektem ubocznym jest wzrost zdolności koncentracji.

Istnieją różne ćwiczenia, które można użyć pomiędzy lub w bardzo ukierunkowany sposób, aby promować słuch i mózg.

Przeczytaj

głośno: Czytaj głośno i słuchaj własnego głosu. Weź swój oddech i zmień dźwięk głosu. Być może początkowo brzmi dziwnie i może na początku czuć się niezwykłym, ale pomaga dokładnie dostrzec różne odgłosy i odróżnić je od siebie.

Słuchaj : To ćwiczenie należy przeprowadzić z zamkniętymi oczami, ponieważ podnosi to uwagę. Spróbuj uchwycić hałas w twoim obszarze akustycznie i zidentyfikować, jeśli to możliwe. Celem jest zapłacenie szczególnie cichych dźwięków, które zwykle nie są słyszane.

Musik : Nawet ukochane słuchanie muzyki może być związane ze szkoleniem słuchu. Aby to zrobić, przejdź na muzykę lub radio i przejdź przez pokój. Skoncentruj się na tym, jak zmieniają się dźwięki, jednocześnie zmieniając twoją pozycję. Przetestuj to samo z różnymi objętościami lub na większej odległości, na przykład z innego pokoju. Co dokładnie jest w twojej ulubionej piosence? Które instrumenty są używane w piosence? Będziesz zaskoczony, ile szczegółów nadal można odkryć w dobrze znanych utworach.

Stay in Motion : Ruch jest dobry dla twojego ciała, z pewnością już o tym wiedziałeś. Jednak to, co nie jest świadome wielu: korzyści słuchu przynoszą równe działanie fizyczne. Ponieważ ruch sprzyja przepływowi krwi do całego ciała, w tym ucha wewnętrznego i ślimaka, która ma znaczną część procesu słuchu. Nie musisz do tego wykonywać uciążliwych ćwiczeń fitness, nawet niewielki ruch powoduje krążenie krwi i przynosi pożądane zalety. Znajdź coś, co lubisz, ponieważ w najlepszym przypadku poruszasz się codziennie i robisz coś dobrego dla swojego ciała i umysłu.

Yoga : Jako szczególnie korzystny sport, joga łączy trening ciała, umysłu i duszy. Oprócz aspektu ruchu niektóre pozy powinny również wywierać dodatkowy, pozytywny wpływ na słuch. Podczas napiętych ćwiczeń ciało może uwolnić się od strachu i stresu, co poprawia funkcję krążenia i nerwu. Szumy uszne można również skutecznie leczyć praktyką redukującą stres.

Meditation : Czy może to być trochę cichsze? Zatem medytacja jest środkiem do wielu celów! Oprócz imponujących korzyści zdrowotnych, takich jak regulacja ciśnienia krwi i stresu, skoncentrowana relaksacja promuje również jego słuch. Medytacja to trening najwyższej uwagi, który z jednej strony wpływa na krążenie krwi mózgu, co z kolei powoduje dużą część słuchania, a z drugiej strony słuchanie można wyraźnie wyszkolić. Zawsze zwracaj uwagę od twojego ciała na otaczające cię dźwięki. Weź to w sposób ukierunkowany, każdy mały szczegół, podobny do ćwiczeń Lausch. Pomoże ci stan najwyższej koncentracji, którą osiągasz w medytacji.

Ćwiczenia oddechowe : czy to w jodze, czy podczas medytacji, świadome oddychanie i celowane ćwiczenia oddechowe pomagają wzbogacić krew tlenem. W rezultacie można również osiągnąć lepszy przepływ krwi do ucha, a tym samym poprawa słuchu.

Focus Voice : Kiedy ostatnio miałeś coś przeczytanego? Prawdopodobnie nadszedł czas, ponieważ tutaj możesz łatwo połączyć codzienne szkolenie i słuchanie. Zamknij oczy, podczas gdy obecna osoba porusza się swobodnie w pokoju i czyta z twojej ulubionej książki, gazety lub bloga Mysecondear. Z jakiego kierunku pochodzi głos? Jak zmienia się percepcja głosu? Zabawna i skuteczna praktyka słuchania kierunku.

Puzzle and Play : Większość zna to ze stołu rodziców lub dziadków - dobrze znana krzyżówka. W rzeczywistości puzzle skutecznie stymulują mózg, niezależnie od tego, czy siatka słów czy logiczna puzzle, a także mogą promować proces słuchu. Sukces odbywa się, gdy przynajmniej raz w tygodniu, lepszy, ale lepszy każdego dnia, jest zaskoczony. Jeśli wolisz korzystać z gier karcianych, możesz to zrobić. Najważniejsze jest to, że jest zabawny i może być regularnie zintegrowany z życiem codziennym. Pozytywnym efektem ubocznym gier jest kontakt społeczny, a razem umysł jest zaostrzony. Utrata słuchu może prowadzić do pleców i samotnych osób, których dotyczy dotkniętych, gier lub zawodów zagadek aktywnie przeciwdziała to.

Zapobiegaj problemom ze słuchem

Szkolenie słuchowe jest opcją zapobiegania ubytku słuchu lub przeciwdziałania pogorszeniu istniejącej redukcji słuchu. Jednak samo to nie wystarczy: ważne jest, aby chronić swój słuch przed szkodliwymi wpływami. Poniższe wytyczne pomogą ci chronić przesłuchanie:

  • Unikaj słuchania czystej muzyki, ponieważ może ona nieodwracalnie zniszczyć komórki włosów. Nakładaj umiarkowaną objętość, a także najlepiej skróć czas trwania dźwięku.
  • Każdy, kto pracuje w głośnych miejscach pracy, jest lepszy dla odpowiednia ochrona słuchu , aby nie objawy obrażeń. < /li>
  • Wydajność słuchu powinna być regularnie sprawdzana, aby niezwłocznie reagować na zmiany.