Hörgeräteverordnung: Ausstellung und Gültigkeit | MySecondEar

Jak uzyskać aparat słuchowy?

Jeśli podejrzewa się osłabienie słuchu, najlepiej jest wcześnie iść do lekarza ucha, nosa i gardła (ENT). Przeprowadzany jest test słuchu, przyczyna i stopień utraty słuchu jest określany, a przydatność uszu do aparatów słuchowych jest sprawdzana. Jeśli zostanie ustalony ubytek słuchu, otrzymasz od lekarza rozporządzenie aparatu słuchowego.

Jakie jest przepis dotyczący aparatu słuchowego dla?

Rozporządzenie aparatu słuchowego jest jak przepis medyczny i uprawnia Cię do otrzymania dodatkowej płatności za pomocą aparatów słuchowych ze strony firmy ubezpieczeń zdrowotnych. Dowód medycznej konieczności urządzeń jest podstawowym wymogiem przyjęcia kosztów. W przypadku bezpłatnego testu słuchu wybór aparatu słuchowego i proces próby nie jest nadal wymagany, tylko po przetwarzaniu zakupu. Twój akustyk przesłuchania przejmie rozliczenie w firmie ubezpieczeń zdrowotnych. W każdym razie powinieneś z wyprzedzeniem wyjaśnić swoje ubezpieczenie zdrowotne, czy Twój akustyk aparatu słuchowego jest wymieniony jako partner umowny. W ten sposób unikasz zaskakujących komplikacji w dotacji.

Jakie są warunki regulacji aparatów słuchowych?

Regulacja potrzeby dwustronne aparaty słuchowe podlegają następującym w „ Wytyczne Federalnego Wspólnego Komitetu ds. Rozporządzenia AIDS w zakresie opieki medycznej w umowie ” Stymulowane kryteria:

  • Utrata słuchu w wysokości co najmniej 30 decybeli na lepszym uchu musi być dostępna przy co najmniej jednej częstotliwości testowej między 500 a 4000 hertz.
  • Wskaźnik zrozumienia nie może być językiem audiometrycznie - na lepszym uchu i słuchawkach w teście monosyllizacji Freiburg z 65 decybelami - nie ponad 80 %.

W celu dostawy jednej dostawy, należy spełnić następujące wymagania:

  • Utrata słuchu złego ucha musi wynosić co najmniej 30 decybeli w częstotliwości testowej między 500 do 4000 hertz.
  • Wskaźnik zrozumienia może nie podlegać językowi audiometrycznie - w gorszym uchu i słuchawkach w teście monosyllizacji Freiburg przy 65 decybeli.

W przypadku innych rodzajów aparatów słuchowych, w tym aparatów słuchowych przewodzenia kości, kryteria odchylenia.

Ważność regulacji aparatu słuchowego

Z reguły przepis dotyczący aparatu słuchowego jest wymagany tylko dla podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli otrzymasz taki certyfikat, jest on ważny przez sześć miesięcy, ale musi być dostępny dla firmy ubezpieczeniowej zdrowotnej 28 dni po dacie wydania. W związku z tym zwróć uwagę na terminową wizytę u profesjonalistów Hearing Care po wystawie. Dlatego mają wystarczająco dużo czasu na przetestowanie nowych aparatów słuchowych bez ryzyka komplikacji w dodatkowej płatności.

Co sześć lat możesz żądać nowej dotacji na nowe aparaty słuchowe od Twojej firmy ubezpieczeniowej. Zwykle nie musisz wydawać nowych rozporządzeń dotyczących obserwacji. Jednak wyjątki mają zastosowanie, jeśli nowe aparaty słuchowe są zakupione przed końcem sześciu lat cyklu, na przykład z powodu straty. W takim przypadku powinieneś przedstawić nową regulację aparatu słuchowego swojego lekarza.