Hörgeräte Wasserdicht: Sind Hörgeräte wasserresistent? (Schwimmen, Dusche, Sauna, etc.)

aparaty słuchowe wodoodporne: Czy aparaty słuchowe są odporne na wodę? (Pływanie, prysznic, sauna itp.)

Zwykle woda jest największym wrogiem aparatów słuchowych. Mocna wilgoć pod prysznicem lub w basenie skoczyła i nie są już używane. Ale czy są też aparaty słuchowe, które są faktycznie wodoodporne?

Należy na to zwrócić uwagę przy zakupie

Meite aparaty słuchowe nie mają z tym problemu podczas rozpylania lub odrobiny potu. Sytuacja jest inna, jeśli chcesz zanurzyć aparat słuchowy do wody. Aparaty słuchowe, które reklamują się z „Wodoodpornym”, są chronione przed wodą z rozpryskiem. Ale nie są tak naprawdę wodoodporne i nie nadają się do pływania.

Siemens przedstawił wodoodporny aparat słuchowy w 2013 r. Model Aquaris był całkowicie wodoodporny i mógł również przetrwać ślady w basenie. Był idealny dla sportowców i przyjaciół na świeżym powietrzu, którzy szukali solidnego aparatu słuchowego. Niestety firma zaprzestała produkcji, a produkt nie jest już dostępny w sklepach. Jednak niektórzy przewoźnicy uważali za dziwne noszenie aparatów słuchowych w wodzie. Byli zbyt przyzwyczajeni, by nie dostrzec już hałasu otoczenia w basenach. Odgłosy wody i innych ludzi podczas pływania były wówczas postrzegane jako denerwujące.

to znaczy różne klasy IP

Akty słuchowe z klasyfikacją IP-68 mogą być zanurzone w wodzie przez krótki czas. Liczby 1-9 mówią, jak silnie odporny jest produkt przeciwko wody lub kurzu. Tak więc IP 68 oznacza rozkładanie: całkowita ochrona przed pyłem i chroniona przed penetracją wody przez okres nieokreślony.

Niemniej jednak aparaty słuchowe powinny być używane ostrożnie. W życiu codziennym oznacza to, że przeżywają upadek do wanny, przypadkowe zużycie pod prysznicem lub pod prysznicem deszczu. Ale to nie znaczy, że możesz z tym pływać przez wiele godzin. Usytudy słuchowe muszą być wysuszone po kontakcie z wodą.

Ale czy są teraz wodoodporne aparaty słuchowe?

Odpowiedź jest nazywana! Szwajcarski producent aparatów słuchowych fonak W 2022 r. Uruchomił wodoodporny aparat słuchowy „Phonak Audeo Life”.

Dzięki życiu Audéo Phonak przedstawia aparat słuchowy, który szczególnie uzupełnił aktywny, sportowy styl życia. W ramach popularnej serii Paradise nowe urządzenie wyróżnia się dodatkową powłoką, która obiecuje wysoką odporność. Dzięki temu nowemu, doładowemu towarzyszowi nie musisz się już martwić, że musisz się obejść bez czynności fizycznych z powodu utraty słuchu. Życie Audéo jest wodoodporne na głębokości do 50 cm. To otacza zarówno słodką, jak i soli i wody basenowej.