Hörgerät Verloren: Zahlt die Krankenkasse? | MySecondEar

Utracony aparat słuchowy: czy firma ubezpieczeniowa zdrowotna płaci?

Pomysł słuchowy jest ważną pomocą dla osób z problemami ze słuchem i może znacznie poprawić życie. Niestety, zdarzają się raz po raz, że aparaty słuchowe są utracone. Może to być bardzo frustrujące dla zainteresowanej osoby, a także oznaczać straty finansowe. Dlatego ważne jest, aby podjąć kilka środków ostrożności, aby zminimalizować ryzyko straty.

Przede wszystkim powinieneś zawsze upewnić się, że w przypadku uważnie zachowujesz aparat słuchowy. Tak więc pozostaje chroniony przed uszkodzeniami i można go znaleźć szybciej, jeśli je położyłeś. Jeśli nie nosisz aparatu słuchowego, powinieneś zachować go w bezpiecznym miejscu.

Jeśli pomimo wszystkich środków ostrożności straciłeś aparat słuchowy, możesz podjąć kilka kroków, aby go znaleźć ponownie. Po pierwsze, powinieneś dokładnie przeszukać swoje otoczenie, być może nie straciłeś aparatów słuchowych, ale po prostu zapomniałeś w jednym miejscu. W międzyczasie wielu producentów aparatów słuchowych oferuje również funkcję zlokalizowania aparatów słuchowych na smartfonie.

Utracony aparat słuchowy: czy firma ubezpieczeniowa zdrowotna płaci?

Ustawowe ubezpieczenie zdrowotne zasadniczo nie płaci za nowy aparat słuchowy. O ile twoje urządzenie ma już więcej niż 6 lat i masz już uprawnienia umowne do nowego aparatu słuchowego. W niektórych przypadkach możesz ubiegać się o przedwczesną wymianę. Najlepiej porozmawiać z akustykiem aparatu słuchowego i ubezpieczeniem zdrowotnym, aby uzyskać porady, jak postępować.

aparat słuchowy utracony przez maskę

W wielu miejscach, na przykład w przestrzeni publicznej, maski są obowiązkowe. Noszenie maski jest często podwójnym wyzwaniem dla użytkowników aparatów słuchowych. Zwykle czytanie warg może zrekompensować trudności komunikacyjne w głośnych środowiskach. Jeśli jednak druga osoba nosi maskę, nie jest to już możliwe i to, co mówi się, brzmi również na parze. Właśnie dlatego osoby z utratą słuchu są bardziej zależne od aparatów słuchowych o wysokiej jakości.

To bardziej denerwujące, że aparaty słuchowe mogą spaść zbyt łatwo niezauważone, gdy maska ​​jest nakładana i wyłączona. Możesz podjąć środki ostrożności, używając masek związanych za głową i nie przymocowanymi za uszami.

Ogólnie ważne jest, abyś uświadomił, że aparat słuchowy jest ważną pomocą i dlatego powinien być traktowany ostrożnie. Z kilkoma środkami ostrożności i, jeśli to konieczne, wspieranie specjalisty można zminimalizować ryzyko straty i cieszyć się aparatem słuchowym przez długi czas.