Hörgeräte Reparatur: Kosten, Pauschale, Krankenkasse | MySecondEar

naprawa aparatu słuchowego: Koszty, stawka zryczba, ubezpieczenie zdrowotne

Aksyparia słuchu są ważną częścią życia codziennego dla osób z problemami ze słuchem. Umożliwiają światu lepiej postrzegać świat i zrozumieć, co zostało powiedziane. Jeśli jednak Twój aparat słuchowy załamuje się lub nie działa już poprawnie, może to prowadzić do trudności, które sprawiają, że życie codzienne są znacznie trudniejsze. W tym artykule poradzimy sobie z naprawą aparatów słuchowych i przyjrzymy się temu, jak naprawić zepsuty aparat słuchowy.

E podaje różne powody, dla których należy naprawić aparat słuchowy. Wilgoć jest największym wrogiem wrażliwych elementów w aparatach słuchowych i może prowadzić do wczesnego starzenia się i defektów. Nierzadko prowadzi to do awarii funkcjonalnej. Strach jest często większy niż domniemana wada, a tylko bateria lub wąż słuchowy musi zostać zmieniony. Jeśli inne części aparatu słuchowego zostaną złamane, tylko akustyk aparatu słuchowego może pomóc.

Niektóre przyczyny uszkodzenia są szybko naprawione - na przykład jeśli mikrofon jest zablokowany przez zanieczyszczenie lub jeśli należy zastosować nową przepustkę ucha. Oprócz nowej przepustki ucha wiele akustyków aparatów słuchowych oferuje tak małe naprawy jako część gwarancji jako bezpłatna usługa.

Wskazówki dotyczące wadliwego aparatu słuchowego

Jeśli okaże się, że aparat słuchowy nie działa poprawnie, najpierw powinieneś sam wykonać kilka testów przed konsultacją z akustykiem aparatu słuchowego:

  • Upewnij się, że Twój aparat słuchowy jest również włączony.
  • Włącz głośność, aby sprawdzić, czy kontrola objętości została przypadkowo skorygowana.
  • Sprawdź, czy akumulator jest poprawnie i przetestuj akumulator, czy też wstaw nową. Zwróć uwagę na żywotność usług baterii, która może się różnić w zależności od producenta.
  • Jeśli nosisz model HDO, sprawdź węże, ponieważ możesz zużyć lub przerwać w czasie.

Koszty naprawy aparatu słuchowego

Jeśli aparat słuchowy jest wadliwy i konieczna jest szersza naprawa, ustawowe firmy ubezpieczeniowe zwrócą swoje ubezpieczone. Na przykład, jeśli mikrofon jest zepsuty, koszty naprawy są otwarte na utrzymanie płaską stawką ubezpieczeń zdrowotnych.

W przypadku dodatkowych podstawowych aparatów słuchowych bez płatności wszystkie niezbędne naprawy są objęte płaską stawką firmy ubezpieczeniowej. Jeśli jesteś przewoźnikiem aparatu słuchowego z różnymi dodatkowymi funkcjami, firma ubezpieczeń zdrowotnych płaci stałą kwotę.

Ponadto musisz uczestniczyć w kosztach, jeśli są wymieniane materiały eksploatacyjne.