Hörgerät-Implantat: Knochenleitungshörgerät, Cochlea-, Mittelohr- oder Hirnstammimplantat? - Unterschiede, Kosten, Funktionsweisen
W wielu przypadkach podaż klasycznych aparatów słuchowych dousznych lub z tyłu jest całkowicie wystarczająca do wsparcia językowego zrozumienia pacjentów z upośledzeniem słuchu. W tym celu urządzenia wzmacniają dźwięk i uwalniają go w tej podniesionej formie do kanału słuchowego użytkownika. Co się jednak dzieje, jeśli ucha środkowe nie ma już (więcej) zdolności do zmniejszenia dźwięku, uszkodzenia słuchu coraz bardziej wzrasta lub anatomiczne przyczyny zapobiegają dostosowaniu aparatu słuchowego?

W takich przypadkach implanty aparatów słuchowych

mogą być alternatywą dla wyjmowanych aparatów słuchowych i poprawić szanse na uczestnictwo w świecie słyszalnym. Interwencja operacyjna jest niezbędna do włożenia implantu, dlatego należy dokładnie rozważyć decyzję o implancie aparatu słuchowego. Należy również zauważyć, że ta sama jakość słuchu nigdy nie może powstać jak w przypadku naturalnego słuchu. Niemniej jednak implanty są wyrafinowanymi rozwiązaniami słuchowymi, które mogą znacząco wzbogacić życie codzienne.

Implant i aparat słuchowy: wywiad ze spojrzeniem

aparaty słuchowe implanty
 • Nieinwazyjna/ brak interwencji chirurgicznej

 • można użyć elastycznego

 • przetworzony i wzmocniony dźwięk

 • używa funkcji uszu środkowego i wewnętrznego, a także resztkowych misses

 • w przypadku lekkiego do poważnego uszkodzenia słuchu

 • noszony lub za uchem

 • Inwazyjnie/ operacyjna interwencja

 • Wyjmowany procesor dźwiękowy, implant zasadniczo twardy

 • omija upośledzone części przesłuchania

 • dla specjalnej utraty słuchu

 • w pełni lub częściowo wszczepione

Gatunki implantów aparatu słuchowego

Który implant aparatów słuchowych jest stosowany, zależy od postaci utraty słuchu lub upośledzenia słuchu. Wspólne rodzaje implantów aparatów słuchowych
tworzą implanty ucha wewnętrznego -znane również jako implanty ślimakowe -, implanty ucha środkowego, aparaty słuchowe zakształcone w kości, a także implanty znaczków mózgu.


Obszary aplikacji różnych implantów obejmują:

 • Sensorineural Utrata słuchu
 • Połączona utrata słuchu
 • przewodnictwo dźwiękowe Ludo
 • wrodzone i przewlekłe uszkodzenie słuchu
 • Niewłaściwy lub brakujący nerw słuchowy
 • Całkowita utrata słuchu (zwykle jest to jednak trudne do leczenia, jeśli utrata słuchu zachodzi przed lub podczas pozyskiwania języka)

Podstawowa struktura implantu aparatu słuchowego wynika z dwóch części: części wewnętrznej, która jest wszczepiona i w konsekwencji znajduje się pod skórą i częścią zewnętrzną, która składa się z procesora audio i na tle i na Na zewnątrz skóry głowy jest ustalone. Nawet w pełni wszczepione urządzenia nie są całkowicie autonomiczne, zawsze potrzebujesz połączenia z zewnętrznym urządzeniem do zasilania.

Cochlea Implant

Implanty ślimaków są prawdopodobnie najbardziej znanymi implantami aparatów słuchowych, ale prawie nikt nie jest o nich wystarczająco poinformowany. Urządzenia czasami służą do leczenia wrodzonych wad słuchu, ale należy je oceniać jako potencjalnie pomocne we wszystkich uszkodzeniach ucha wewnętrznego. Grupa docelowa to w szczególności dorośli z głuchotością głuchoty, osoby z rosnącą utratą słuchu (hipakusis), a także dzieci z poważnym uszkodzeniem słuchu - genetycznym lub nabywanym.

Impulsy elektroniczne stanowią podstawę funkcjonalności implantu ślimaka: generują one w tonach ślimaka, które ostatecznie umożliwiają zrozumienie. Wymaga to zewnętrznego komponentu, który obejmuje procesor języka za kubkiem ucha. Istnieje bezprzewodowe, indukcyjne połączenie z zewnętrznego do wewnętrznego komponentu. Ten ostatni siedzi w kości świątynnej i jest w bezpośrednim kontakcie z Cochlea. Kodowane sygnały audio są wysyłane do cewki biorcy wewnętrznego komponentu za pośrednictwem cewki transmisji zewnętrznej części. Na tej podstawie stymulowany jest nerw dźwiękowy, który przenosi linię stymulacji do mózgu, co w końcu powoduje wrażenie słuchania.

Central Ear Implant

Zgodnie z nazwą implant ucha środkowego jest wstawiany do ucha środkowego w skomplikowanej, ale niskim poziomie. Procedura leczenia percepcji lub solidnego utraty słuchu przewodzenia jest i jego kombinacją. Centralne implanty ucha są również idealne, gdy jest blok ucha środkowego lub uchu zewnętrznego lub noszenie zewnętrznego aparatu słuchowego nie jest możliwe. W każdym razie nienaruszone wewnętrzne komórki włosów są warunkiem wstępnym do zastosowania.

Dla funkcji implantu ucha środkowego wymagany jest magnes, który realizuje zakotwiczenie mikrofonu zewnętrznego za pomocą procesora języka wewnętrznego. Mikrofon działa jako rodzaj zamiennika do uszu - przyjmuje informacje słuchowe i wysyła je do implantu w uchu środkowym. W tym miejscu sygnały są przekazywane do ucha wewnętrznego za pomocą strusie, co powoduje wrażenie słuchania.

Korekory słuchawek przesłaniowych z zakotwiczonymi aparatami słuchowymi/ kostnymi

Przewodnictwo kości sterowanie słuchami wykorzystują naturalną funkcję kości, aby poprowadzić dźwięk. Ten projekt mówi również o systemach słuchowych zakotwiczonych kości (BAHA), tj. Uzasadnionymi kośćmi aparatami słuchowymi. Implanty słuchowe są używane do różnych ograniczeń, czasem w przypadku przewlekłego stanu zapalnego ucha środkowego lub kanału słuchowego, uszkodzenie błony bębenkowej, Słyszenie utraty słuchu, , a także wady rozwojowe ucha i ucha kanał.

Twoje nazywanie wynika z faktu, że implant - A śruba tytanowa - jest używana w kościach. Jako odpowiednik procesor dźwiękowy jest przymocowany do implantu zewnętrznie za uchem. Dla funkcji procesor dźwięku początkowo pochłania dźwięk z otaczającego obszaru, a następnie uwalnia go do śruby, która wykorzystuje wibracje do przekazywania sygnałów audio do ucha wewnętrznego. W rezultacie nie jest wymagane udział ucha środkowego, ale nienaruszony nerw dźwiękowy i funkcjonalne ucho wewnętrzne.

Implant śliski mózgowej/ słuchowy mózg Implanted (ABI)

Potrzeba implantacji implantu trzaskowego mózgu powstaje, gdy linia słuchu została uszkodzona od urodzenia lub przez traumatyczne i patologiczne zdarzenia. Na przykład należy wymienić tutaj choroby nowotworu typu 2 i , w których guz naciska na nerw słuchowy lub spowodował uszkodzenie usuwania guza. Nawet przy całkowicie oddzielonym nerwu audio implant śliski mózgu oferuje sposób na częściowe przywrócenie słuchu. Celem jest przeprowadzenie mniej optymalnego słuchu, ale raczej uczucie słuchu, aby nie wykluczono wykluczenia ze świata słuchu.

Podczas bardzo złożonej implantacji mała elektroda jest używana bezpośrednio w pniu mózgu , który jest dostępny za pomocą małego kabla w zamian z komponentem zewnętrznym. Elektroda przechodzi częstotliwości przez procesor zewnętrzny siedzący na zewnątrz, który wymaga stymulacji nerwów Hornena z powodu impulsów elektrycznych. Konsekwencją jest bodźce do mózgu, gdzie ma to miejsce i następuje wrażenie słuchania. Za pomocą implantu do szycia mózgowego postrzeganie hałasu otoczenia jest przede wszystkim sukcesy. Tylko z treningiem w czytaniu warg może wynikać z tonów.

Koszt implantu aparatu słuchowego

Każda implantacja aparatów słuchowych jest interwencją operacyjną, którą zawsze powinna być dobrze przemyślana. Tym, co przynosi ulgę, jest pokrycie wszystkich kosztów implantu, opieki i rehabilitacji ze strony ustawowych firm ubezpieczeniowych. Pod względem ceny implanty aparatów słuchowych - w zależności od rodzaju implantu i indywidualnych wymagań pacjentów, którzy wpływają na poziom trudności interwencji - poruszają się w ramach do 40 000 EUR.

Najbardziej opłacalne są aparaty słuchowe w przewodnictwie kości , które są w zakresie 3000 - 5000 EUR. Centralne implanty ucha leżą w przedziale cenowym od 10 000 do 30 000 EUR, w zależności od metody leczenia. Implanty do szycia mózgowego są również dostępne za cenę około 30 000 EUR. Koszt implantu Cochlea wynosi około 40 000 EUR. Należy pamiętać, że są to tylko wytyczne. Końcowe wyniki cen w zależności od wymienionych powyższych czynników.