Hörgeräte für Hunde

Co musisz wiedzieć o ubytku słuchu u psów

Wiedział, że koty od 55 Hz do 79 kHz słyszą, a psy pokrywają zasięg od 67 Hz do 44 kHz. Dla porównania przeciętna osoba może usłyszeć tylko od 20 Hz do 20 kHz. Liczby te pokazują, że zwierzęta słyszą lepiej niż my. Pies ma również selektywne przesłuchanie. Jeśli śpi, pozwala mu się zakłócić, chyba że słyszy pudełko na jedzenie lub posiadacz.

Jest to możliwe, ponieważ komórki czuciowe psa nie są bezpośrednio połączone z uszami, ale ze specjalnymi przewodami nerwowymi. Pies może to włączyć i wyłączyć zgodnie z życzeniem. Psy słyszą szczególnie głębokie i szczególnie wysokie tony. Więc jeśli pies nie usłyszy, tak naprawdę nie pomaga mu go krzyczeć. Ciche polecenie na wyższym boisku ma większy sens. Wtedy Twój pies może lepiej dostrzec dźwięk.

Ogólnie

Ogólnie 17 uszy uszy pomaga psu zlokalizować dźwięki. Pies może wyrównać uszy niezależnie od siebie, aby móc uchwycić źródło jednego szumu. Z tego powodu psy słyszą swojego właściciela, nawet jeśli nie ma go w zasięgu wzroku. Dobry słuch wykorzystuje psa i właściciela. Ale co zrobić, jeśli pies nie może już usłyszeć swojego właściciela?

Zwierzęta mogą również stracić słuch. Następnie musisz znaleźć nowy rodzaj komunikacji ze zwierzęciem. Może się to zdarzyć przez postacie lub poprzez aparat słuchowy dla psa. Ale czy istnieją również odpowiednie aparaty słuchowe dla ukochanego czterokrotnego przyjaciela?

Objawy utraty słuchu u psa

Twój pies nie może ci powiedzieć, czy cię nie słyszy. W końcu nie prosi i nie może prosić o powtórzenie czegoś. Ale istnieją inne sposoby ustalenia, czy twój pies źle się słyszy. Dość bezpiecznym oznaką utraty słuchu jest to, że twój pies nie reaguje na codzienne odgłosy. Na przykład, gdy pies jest piskliwymi ulubionymi zabawkami, nazywa cię lub po prostu ignoruje pierścień domowy. Twój pies może się bać, kiedy go obudziłeś, ponieważ nie słyszał, jak się do niego dotarłeś. Psy z utratą słuchu również częściej szczekają. Wynika to z faktu, że pies nie może się już słyszeć podczas szczekania.

Przyczyny utraty słuchu u psa

Zwierzęta również tracą słuch, gdy ucho jest uszkodzone. Może się to zdarzyć przez uszkodzenie maleńkich mieszków włosowych i denerwujących w uszach. U starszych zwierząt nerwy degenerują się, a niektóre zwierzęta od urodzenia miały złe nerwy w uszach. Nowotwory lub pęknięcia w błony bębenkowej mogą również powodować uszkodzenie. Częste zapalenie ucha lub urazu prowadzi do utraty słuchu przez długi czas. Wirus talentów dla psów może szczególnie silnie zaatakować przesłuchanie psów. Można tego uniknąć przez szczepienie.

Leczenie utraty słuchu u ludzi

Większość utraty słuchu nie może zostać odwrócona. Jednak naukowcy trudno jest ponownie zregenerować liczbę mieszków włosowych. Myszy projektowe słyszą podobnie do ludzi, dlatego próby przeprowadzane są po ubytku słuchu myszy. Każdy przełom u myszy wyścigowych może być również przełomem dla ludzi.

Badacze

Wstrzykali już komórki macierzyste ze zwierząt do niedojrzałych komórek nerwowych, a tym samym je przywracają. W ciągu 10 tygodni rozprawy można przywrócić do 46%. Wymiana pęcherzyków pomaga w 15 % ubytku słuchu wywołanego przez neuropatię. Taki sukces nie można jeszcze zarejestrować w innych rodzajach utraty słuchu. Zwierzęta z gorszym słuchem odpowiednio dostosowują się do ich otoczenia. Utrata jej słuchu nie wpływa tak bardzo. Inne zmysły rekompensują ubytek słuchu.

aparat słuchowy dla psa - czy to się opłaca?

W przypadku ubytku słuchu u psa aparat słuchowy jest również opcją zrekompensowania ubytku słuchu. Lekarz z Aubery University opracował aparat słuchowy dla psa na podstawie ludzkiego aparatu słuchowego. Z plastikowym wąż i piankowym zatyczkami podłączył urządzenie do kanału dousznego psa. Nie wszystkie psy tolerowałyby ciało obce w uchu. Ponieważ można je odpychać, aparaty słuchowe dla psów nie są tak powszechne. Lekarze badają obecnie implant Cochlea dla psów. Ale są drogie i nie ma gwarancji, że działają.

Nie każdy pies przyjmuje aparat słuchowy w uchu. Ponadto aparat słuchowy ma sens tylko wtedy, gdy pies nadal słyszy na jednym uchu. W każdym razie konieczna jest indywidualna produkcja psa. Wynika to z faktu, że kanał słuchowy ludzi i psów różni się znacznie. Pies ma pionowy i poziomy kanał słuchowy. Oblicz słuchowy jest pokryty gumą z pianki, a następnie dostosowuje się do kanału dousznego.

Jednak w przypadku wstawienia takiego aparatu słuchowego pies musi być w stanie unieruchomić lub znieczulić. Pies nie rozumie, że powinien się zatrzymać. Dlatego stosowanie aparatu słuchowego dla psa jest interwencją medyczną. W takim przypadku powinieneś rozważyć, czy aparat słuchowy rzeczywiście ma zastosowanie, czy tylko na oznacza stres dla psa. Jest to również powód, dla którego aparaty słuchowe dla psa mogą być kosztowną inwestycją, ponieważ nie zawsze można powiedzieć z wyprzedzeniem, czy to się opłaca. Mniejsze psy często zabierają ciało obce lepiej niż większe psy.

Dzięki dużej cierpliwości i szkolenia możesz także zdobyć język migowy dla psa. Dlatego nie zawsze zaleca się krok w kierunku aparatów słuchowych u psów. Pies z upośledzeniem może być wyzwaniem, ale sam pies często dobrze dogaduje się z jego upośledzeniem.

Wygląda inaczej w przypadku drogich poszukiwaczy policji lub osób. W takim przypadku aparat słuchowy może mieć sens, aby pies pozostał gotowy do użycia. Jednak, podobnie jak ludzie, pies potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do urządzenia. Może to być długa droga, dopóki pies znów nie usłyszy poleceń lub ponownie podskoczy z pudełkiem paszowym.

Koszty aparatu słuchowego dla psa

Testy z dousznym aparatami słuchowymi wykazały sukces w badaniu psów. Jeśli podejrzewasz, że twoje zwierzę słyszy źle, skontaktuj się z weterynarzem. Może to następnie zaplanować dalszą procedurę aparatu słuchowego.