Hörgerät juckt im Ohr: Ohrenjucken bei Hörgeräten

Swobem słuchu w uchu

Istnieje kilka powodów, dla których Twój aparat słuchowy w uszach. Jedną z możliwych przyczyny może być alergia na materiał aparatu słuchowego lub przed przełęczami ucha. Inną przyczyną może być infekcja lub podrażnienie ucha.

Jeśli twój aparat słuchowy w uchu, najpierw należy go usunąć i sprawdzić ucho. Jeśli masz oznaki zaczerwienienia lub bólu, powinieneś udać się do lekarza lub specjalisty ENT.

Aby uniknąć swędzenia aparatów słuchowych w uchu, należy upewnić się, że Twój aparat słuchowy jest regularnie oczyszczany. Nie używaj ostrych środków czyszczących ani alkoholu do czyszczenia aparatu słuchowego, ponieważ może to uszkodzić materiał. Zamiast tego użyj specjalnego środka czyszczącego do aparatów słuchowych i codziennie czyść aparat słuchowy.

Ważne jest również, aby aparat słuchowy odpowiednio pasuje i że przejście ucha nie jest zbyt ciasne. Jeśli przejście ucha jest zbyt ciasne, może to powodować swędzenie ucha i podrażnia. Jeśli przepustka ucha jest zbyt luźna, mogą wystąpić odgłosy zwrotne i zmniejszone wrażenia słuchania.

Ogólnie ważne jest, aby regularnie rozmawiać ze swoim specjalistą ENT, aby upewnić się, że Twój aparat słuchowy pasuje prawidłowo i że wszystkie problemy można rozpoznać i leczyć wcześnie.