Hörgerät für Katzen | MySecondEar

aparat słuchowy dla kotów

Wielu właścicieli kotów szuka sposobów w Internecie, w książkach lub czasopismach specjalistycznych, aby zrobić coś z utratą słuchu swoich kotów. Inni właściciele kotów z upośledzeniem słuchu otrzymują porady od weterynarza.

Często koty z białym futrem wpływa głuchota lub tylko utrata słuchu, chociaż może to dotyczyć każdego innego kota, ale nie tak często, jak u kotów z białym futrem.

Wiele z nich z pewnością trafi również na reklamy, w których szukasz kotów o upośledzeniu słuchu. Celem tego projektu było użycie aparatu słuchowego przez akustyka aparatu słuchowego dla kota. W tym badaniu wzięło udział wielu właścicieli takich kotów.

Mistrz akustyka z East Frisia, który opracował aparat słuchowy dla psów w 1995 r., Przeprowadził badania na ponad 40 kotach wraz z ekspertami weterynaryjnymi z niemieckiego uniwersytetu. Po roku było jasne, że wiele z tych kotów z egzaminu nie było głuchych, ale tylko trudne. Wszystkie koty były wystarczająco zdrowe, aby dobrze sobie radzić z operacją.

Te koty zastosowano rurkę do aparatu słuchowego. Zastosowany jest cyfrowy aparat słuchowy, który nie zamyka upraw kotów. Dzięki tej metodzie koty te mogą nadal przetwarzać zwykłe sygnały akustyczne w mózgu niezmienionym. W przypadku tych kotów dźwięki, których nie mogli już dostrzec, zanim operacja znów będzie słyszalna.

Dźwięk jest podawany przez kanał nauszny. Niewielki rozmiar aparatu słuchowego jest bardzo ważny u kotów, w przeciwnym razie można było zburzyć aparat słuchowy. Mistrz akustyka testował urządzenie nawet przez dwa lata w ekstremalnych warunkach, takich jak w saunie lub z bardzo zimną wodą. Dopiero wtedy, gdy było jasne, że aparat słuchowy można nosić bezpłatnie, wykonał testy na kotach.

W międzyczasie rana stworzona przez operację bardzo dobrze się zagoiła. W najbliższych dniach aparat słuchowy może być przymocowany do uszu kotów. Usanina słuchowa jest początkowo bardzo słaba, aby kot nie przerażał, jeśli nagle słyszy hałas, którego nie mogła już usłyszeć przez bardzo długi czas. Jednak urządzenie zostało wypróbowane po operacji u kotów poprzez przenoszenie fal za pomocą komputera.

Koty zareagowały bardzo pozytywnie na urządzenie. Wielu właścicieli jest bardzo zadowolonych, widząc ich koty z zaburzeniami słuchu. Ten aparat słuchowy może pomóc tym kotom w lepszym życiu.