Hörbrillen: Modelle, Vor- und Nachteile | MySecondEar

Słyszące okulary

Każdy, kto potrzebuje oglądania i , często napotyka problem, że noszenie obu środków wsparcia może prowadzić do poczucia presji lub niedogodności jednocześnie. Oprócz zastosowania dousznych aparatów słuchowych, gogle słuchowe reprezentują potencjalną opcję zasilania okularów i noszących aparaty słuchowe . Ale gogle słuchowe nie są takie same jak szkło słuchowe, ponieważ różne warianty kombinacji Model przynosi zarówno zalety, jak i wady, które wpływają na ich przydatność dla różnych grup docelowych.

Szklanki słuchowe lub okulary z systemem słuchu?

W klasycznym szklance słuchu system słuchu jest instalowany w nawiasach okularów. Połączenie między systemem słuchu a uchem jest realizowane przez przezroczystą rurkę słuchową, która kończy się na otoplastyce wstawionej do ucha. Więc szkło słuchowe pozostaje dyskretne, dyskretne i łatwe w użyciu.

Alternatywnie okulary mogą być wyposażone w systemy słuchu, które są dołączone za pomocą systemu kliknięcia . W związku z tym model okularów można wybrać zgodnie z żądaniem, a system słuchu może zostać przekonwertowany, tak aby zmiana okularów była elastyczna. Aby móc dołączyć system kliknięcia, należy wprowadzić tylko niewielkie modyfikacje ramy okularów.

Gogle przesłuchania w przewodzeniu kości

Jeżeli wprowadzenie otoplastyki nie jest możliwe lub dostawa konwencjonalnych aparatów słuchowych nie jest wystarczająca, można wybrać okulary słuchowe z linią kostną. Jest to forma przewodnictwa kostne , która działa za pośrednictwem firmy leżącej na okularach na kości czaszki. Za pomocą linii kostnej ma miejsce transmisja dźwięku za pomocą wibracji, która inicjuje wrażenie słuchania.

dla kogo są odpowiednie okulary?

Przede wszystkim odpowiednie okulary słuchowe są odpowiednie dla osób potrzebujących zarówno słuchu, jak i pomocy wizualnej. Zwłaszcza gdy noszenie okularów jest konieczne przez cały dzień, ponieważ linia słuchania jest gwarantowana tylko w połączeniu. Kliknij systemy słuchu okazują się praktyczne, gdy okulary są często zmieniane, na przykład na okulary przeciwsłoneczne.

wady okularów słuchowych

Mniej odpowiednie są słuchanie gogli dla tylko sporadycznych nośników pomocy wizualnej, ponieważ wydajność słuchu jest zawsze powiązana z użyciem okularów. Naprawy również okazują się problematyczne. Często wymagają wysyłania szkła słuchowego, co oznacza, że ​​noszący nie jest zatem dostępny dla użytkownika w okresie naprawy.

aparaty słuchowe i szklanki zużywają się

To, czy możliwe jest noszenie aparatu słuchowego i okularów, zależy od kształtu i wielkości uszu, rodzaju aparatu słuchowego i indywidualnych wymagań. Niezadowolone poczucie presji za uchem może powstać lub po prostu postrzegać zarówno okulary, jak i aparat słuchowy za uchem. Tego problemu można uniknąć poprzez wuszne aparaty słuchowe. Jeśli jednak wolisz urządzenia z tyłu, powinieneś używać nowoczesnych, stosunkowo wąskich modeli, które są mniej niepokojące. Alternatywnie okulary słuchowe są dobrą opcją zasilania, aby uniknąć wymienionego problemu. Jednak wady systemów kombinacyjnych nie powinny być niezauważone.

Szklanki słuchu kosztu

Cena okularów słuchowych składa się z dwóch aspektów: ceny aparatów słuchowych i ceny montażu. Podczas montażu należy przyjąć cenę w wysokości 80 - 150 EUR, ceny aparatów słuchowych zależą od modelu i poziomu technologii.