Hochtonschwerhörigkeit: Behandlung, Ursachen, Symptome

Wysokie słuchanie - definicja

Wysoki słuch jest najczęstszym wyrażeniem redukcji słuchu i można go znaleźć w świetle, średnim, a także na wysokim poziomie. Wysokie podsumowanie słuchu może być powodem do ustalenia stopnia niepełnosprawności. Jest to typowe dla tego rodzaju ubytku słuchu, że jest on ograniczony do zakresu wysokiej częstotliwości. Utrata słuchu o wysokiej zawartości tonu należy sklasyfikować jako sub -formę presbyakusis )

 • Zanieczyszczenie szumów
 • Choroby
 • Predyspozycja genetyczna
 • Objawy: Rozpoznaj słuch o rozprawie więcej

  Wysokie częstotliwości są trudne dla osób cierpiących na przesłuchanie ratownika. Częstotliwości z 2000 Hertz są liczone do wysokich tonów. W rozmowach niektóre dźwięki - takie jak S, F lub H - są szczególnie trudne do usłyszenia, z ogólnie tępym postrzeganiem środowiska. Podobnie, wysokie głosy, ptaki na twitterze, a także sygnały o wysokiej częstotliwości (np. Silne sygnał jako sygnał zamkniętego prania) pozostają niedostępne dla osób dotkniętych dotkniętymi. Jest to szczególnie uderzające, gdy stwierdza, że ​​objętość słuchu pozostaje w większości niezmieniona i pojawia się tylko poczucie bardziej niewyraźnego postrzegania słuchu.

  Objawy o różnej intensywności również wyrażają

  w zależności od ekspresji utraty słuchu o wysokiej częstotliwości:

  Diagnoza słuchu słuchowego

  W przypadku rozpoznania wysokiego ubytku słuchu najpierw przeprowadza się test słuchu i powstaje audiogram. Rodzaj utraty słuchu i stopień upośledzenia można określić na podstawie audiogramu. W przypadku hałasu słuchowego marnotrawstwo z 2000 Hertz i wyższe pokazy na audiogramie.

  Audiogram słuchowy o wysokim poziomie

  Na tym audiogramie widać krzywą typową dla dźwięku słuchu. Od 2000 r. Hertz zarówno kości, jak i rury powietrzne znacznie spadają wraz ze wzrostem częstotliwości. Oznacza to, że pacjent może usłyszeć znacznie gorzej z tego obszaru.

  Leczenie: Lecz utratę słuchu o wysokiej częstotliwości

  W przypadku aparatu słuchowego utracone częstotliwości mogą i zwykle powinny być ponownie słyszalne. Jeśli brakuje leczenia, w przeciwnym razie może wystąpić trudności z koncentracją, niepewnością i/lub agresją. Środki lecznicze lub operacyjne nie są możliwe.