Gehörgangsentzündung: Behandlung, Ursachen, Symptome

Choroby ucha - zapalenie kanału usznego

Terapia, objawy i przyczyny zapalenia słuchu

Gdy kanał ucha jest zapalny, zapalenie jest zwykle alergiczne, grzybowe lub bakteryjne. Wpływa to nie tylko sama skóra, ale także na skórę podskórną w kanale ucha zewnętrznego. Czasami nawet futro bębna lub cała auryka jest oświetlona. W tym przypadku mówi się o zapaleniu myringa.

Ten artykuł zawiera informacje o zapaleniu rozprawy. Możesz dowiedzieć się wszystkiego o pochodzeniu i przyczynach zarabiania stanu zapalnego. Wyjaśniamy objawy i wszystko na temat diagnozy u lekarza i terapii. Nasi eksperci od aparatów słuchowych chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Zapraszamy do napisania lub zadzwonić. Nasza rada odbywa się bez obowiązku i bezpłatnie.

Jak to się słychać?

Często mikrotraumy są wyzwalaczem zapalenia słuchu. Typowym przykładem są niewielkie urazy skóry, które powstają na przykład, gdy uszy są intensywnie oczyszczone. Zwykle stosuje się wacik bawełniany. Wtedy skóra słuchowa jest uszkodzona, co ma powyższe konsekwencje.

Powodem może być również reakcje alergiczne i uczulenie skóry. Jest to często spowodowane niektórymi detergentami do włosów lub innymi sztucznymi środkami. Przykładami są mydła lub spraye do włosów. Zwiększone tworzenie kości lub przewlekłe zapalenie ucha środkowego mogą być również odpowiedzialne za powyższą chorobę. Zapalenie słuchu może być nawet spowodowane zapaleniem skóry, łuszczycą lub zapaleniem neurodermatów.

Objawy

Typowe objawy zarabiania zapalenia obejmują silne swędzenie, a nawet silny ból ucha, który może nastąpić. Można je odczuwać szczególnie, gdy coś wyglądasz lub siedzisz w szkicu. Można również zakłócać dźwięku w uszach. W rezultacie możesz tylko dostrzec tony na parze. Nie są ani jasne, ani wyraźnie. Czasami twój kanał słuchowy również puchnie przez akumulację śluzu. Ten rodzaj stanu zapalnego może wystąpić sucho z odpowiednimi łuskami skóry, albo w pożywnej postaci z wydzielaniem. W bardzo rzadkich przypadkach dotyczy to nawet otaczającej tkanki kostnej.

Diagnoza zapalenia słuchu

Po pierwsze, powinieneś poczuć i sprawdzić swój kanał słuchowy. To robi lekarz. Powodem całości może być ropień lub colunkel. Ważne jest, aby sprawdzić, czy ból występuje, gdy kubek ucha zostanie wycofany. W każdym razie powinieneś skonsultować się z nosami szyi. To musi przyjrzeć się bliżej zapaleniu. Test słuchu i przegląd mogą również pomóc lub rozmaz lub czyszczenie przejścia słuchowego.

Jak traktuje się zapalenie słuchu?

Ważne jest, aby obrzęk stanu zapalnego zaszczy spadł i można go przywrócić wadliwego słuchu. Warunkowy ubytek słuchu można następnie zmniejszyć. Pierwszym powinno zatem być czyszczeniem kanału słuchowego. Gdy tylko lekarz ma wyraźne odkrycie, kremów lub maści można stosować z odpowiednim lekiem. Jeśli istnieje ciężki przypadek, czasami konieczne jest podawanie antybiotyków. Jednak w większości przypadków zapalenie jest stosunkowo łatwe do kontrolowania i leczenia.