Glückliche Ärztin

Co to jest (dźwięk) audiogram?

Audiogram ton jest graficznym szczegółowym przedstawieniem twojego przesłuchania. Wyświetlacz odbywa się w krzywej słuchowej. Ten pomiar może określić przyczynę utraty słuchu. To samo naturalnie dotyczy również redukcji słuchu. Test jest łatwy i szybki. Dzięki tej recenzji możesz postrzegać przesłuchanie albo nosy szyi lub sprawdzić kontrolę akustyka.

Na temat testu słuchu i audiogramu przygotowaliśmy dla Ciebie przydatny przewodnik. Możesz dowiedzieć się, czym naprawdę jest audiogram i jak go tworzy. Wyjaśniamy ci, co akustyk lub lekarz może przeczytać z twojego wyniku. Jeśli chcesz sprawdzić słuch, możesz wykonać test słuchu w dowolnym momencie. Z nami jesteś dokładnie do tego odpowiedni. Zapraszamy na spotkanie z nami w pobliżu. Oferujemy test słuchu bezpłatnie.

Termin audiogram

Różne częstotliwości i progi słuchu są rejestrowane przez Ciebie w teście słuchu lub audiogramie. Próg słuchu to obszar, w którym można po prostu postrzegać tony. Do tego przygotowany jest formularz. Skok poziomo oznacza częstotliwość w HZ, rekordy pionowe oznaczają objętość w decybelu.

Próg słuchu normalnie słyszącego nastolatka oznacza zerową linię w audiogramie tonowym. Podczas przeglądu pobierane są dwie różne wartości. Z jednej strony linia powietrza jest mierzona tak, aby dźwięk przesuwa się nad powietrzem z zewnętrznej rurki do ucha środkowego, a następnie przeniesiony do ucha wewnętrznego. To właściwie to rozumiesz, słysząc. Może nawet nie wiesz, że jest też linia kostna. W rezultacie wibracje docierają do ucha wewnętrznego nad sufitem czaszki. Zwykle dźwięk jest nałożony przez rurę powietrzną. Mogą jednak wystąpić uszkodzenie. W takim przypadku aparat słuchowy można dokładnie dostosować, aby używać linii kostnej. Jest to wzmocnione dźwiękiem i dźwiękiem. Jednak dla linii kostnej konieczna jest większa objętość.

Jak powstaje audiogram?

W teście audiogramu otrzymujesz słuchawki. Nakładasz to. Twój akustyk lub lekarz gra poszczególne tony. Przy zdrowych uszach zwykle możesz wykonywać częstotliwości 1000 Hz. Kroki są wzmocnione w krokach 5 dB. Jak tylko możesz coś usłyszeć, daj sygnał. Następnie testowane są dalsze częstotliwości. Twój próg słuchu jest oznaczony.

Ten test odbywa się oczywiście na obu uszach. Następnie otrzymasz specjalny słuchacz linii kostnej. Ten słuchacz siedzi bezpośrednio na kości czaszki. W ten sposób wykonuje się pomiar linii kostnej. Punkty progowe słuchu są podłączone do krzywych progu słuchu. Linia powietrza jest porównywana z linią kości pod względem wydajności.

Interpretacja i stwierdzenie audiogramu

Różne uszkodzenia słuchu można różnicować za pomocą dźwiękowego audiogramu. Jak już wspomniano powyżej, linia powietrza jest dostępna. W tej linii dźwięk wchodzi do ucha środkowego z zewnątrz, a następnie porusza się do ucha wewnętrznego. Linia kostna działa zupełnie inaczej. W przypadku linii kostnej sygnały dźwiękowe są przekazywane do mózgu za pośrednictwem szefów kuchni czaszki.

Możliwe, że można dobrze dostrzec tony przez linię kostną, ale mieć problemy z tonami dotyczącymi linii powietrznej. Następnie ekspert lub specjalista mówi o solidnym zaburzeniu przewodnictwa. Przyczyny solidnego zaburzenia przewodzenia mogą być bardzo zróżnicowane. Dźwięk może być utrudniony w drodze z zewnętrznego ucha do ucha wewnętrznego. Może w twoim kanale słuchowym znajduje się ciało obce. Na przykład może to być wysięk w ucha środkowym. Być może istnieje również problem z twoimi kosteczkami. Przyczyna może powiedzieć nosie szyi. Zasadniczo utrata słuchu z przewodnictwem może być stosunkowo łatwo leczyć. W każdym razie aparat słuchowy może ci pomóc. Z przyjemnością doradzimy kompetentnie i zorientowane na usługi.

Jeśli masz zaburzenie odczucia dźwięku, ma on pochodzenie w uchu lub nerwu wewnętrznym. Krzywa słuchania działa następnie dokładnie tak samo dla dźwięku kości i linii powietrznej i, że tak powiem, równolegle. Poszczególne progi rozprawy zasadniczo różnią się od normalnego słuchu.

Jeśli chodzi o zaburzenie odczucia dźwięku, możesz bardzo źle usłyszeć wyższe częstotliwości. Przy wyższych częstotliwościach i wyższych tonach potrzebujesz głośniejszej objętości, aż będzie można określić próg słuchu. Krzywe progu słuchu zatapią się zatem w obszarze wysokiej częstotliwości. Ten objaw jest typowy dla utraty słuchu. Leki lub operacje nie pomagają w zaburzeniu sensacyjnym. Jednak utratę funkcji ucha wewnętrznego można złagodzić za pomocą aparatu słuchowego.

Współczesne dzisiejsze aparaty słuchowe dają opcję, że możesz nadal brać udział w życiu. Nie przegapisz żadnych rozmów i możesz rozmawiać indywidualnie jak normalnie. Dobra porada adaptacyjna dla twojego aparatu słuchowego jest na to warunkiem wstępnym. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Z nami znajdziesz odpowiedni akustycy aparatu słuchowego za twoje potrzeby.