Airpods als Hörgerät? Jetzt mehr erfahren! | MySecondEar
Użyj

AirPods jako aparatu słuchowego? Dowiedz się więcej teraz!

=

Dzięki rozmowom doładowania Apple 2021 wprowadziło pomoc operacyjną w aktualizacji iOS15, która od tego czasu przyniosła użycie AirPods Pro jako aparatu słuchowego. Funkcję można aktywować za pomocą ustawień & gt; AIDS AIDS & GT; Audio/wizualne & gt; Regulacja słuchawek & GT; Zastosuj w trybie przezroczystości & GT; Wzmocnienie rozmowy. Ale w przyszłości małe słuchawki mogą faktycznie zastąpić aparaty słuchowe ?

aparaty słuchowe vs. airpods: różnice i amp; Podobieństwa

aparaty słuchowe

AirPods Pro

bezprzewodowe połączenie Bluetooth z urządzeniami zewnętrznymi.

Opcje połączenia w zależności od modelu, zwykle również do innych producentów

Słyszenie funkcji tylko w połączeniu z urządzeniami Apple

Niendzewane siedzenie w uchu (dla nowoczesnych aparatów słuchowych)

jako ido lub hdo Dostępne

słuchawki douszne

Produkt medyczny specjalnie do leczenia utraty słuchu

Brak urządzenia medycznego, przede wszystkim do strumieniowania muzyki

akku trzyma się przez cały dzień

Bateria trwa 4,5 godziny czasu słuchu

Naładowanie baterii zajmuje kilka godzin

20-30 minut dla pełnego obciążenia

Określone określone ustawienia drobne

Ustawienia węgla za pośrednictwem aplikacji audiogram

Supresja szumu może służyć ochronie słuchu


AirPods używają jako aparatu słuchu

Ustawienia korzystania z AirPods można dostosować do indywidualnej wydajności słuchu, co tworzy spersonalizowane wrażenia słuchowe. W przypadku konfiguracji są dostosowane. Konkretne funkcje słuchu umieszczają również słuchawki jako obsługę słuchu:

Rozpowszechnianie rozmowy : Jeśli wzmacniacz jest aktywowany, mikrofony AirPods pochłaniają środowisko akustyczne. Odgłosy pokładowe są osłabione, a głos partnera konwersacji jest wyraźnie podkreślony, a wyjście w uchu.

Live-Mitmahl : Ta funkcja umożliwia użycie iPhone'a, iPada lub iPoda jako zdalnego mikrofonu, jeśli są one umieszczone w bliskości przestrzennej. Dźwięk jest wysyłany do AirPods za pośrednictwem odpowiedniego urządzenia, a zatem - według Apple - wdrożono słuchanie dalszych odległych ludzi. Według producenta producent jest szczególnie przydatny w głośnych środowiskach. Warunkiem wstępnym jest iOS 14.3 lub nowsze, a także korzystanie z AirPods, AirPods Pro, PowerBeats Pro lub Beats Fit.

szum w tle : Niestety, jeśli pod szumem usznym możesz użyć swoich airpods, aby nakładać irytujące odgłosy. Na przykład deszcz lub hałas można wybrać w sekcji „dźwięki tła” w ustawieniach iPhone'a, aby zrekompensować szum w uszach. Opcję sterowania można dodać do centrum sterowania w celu szybkiego dostępu.

Tryb tłumienia szumu i przezroczystości : AirPods Pro i AirPods Max obejmują możliwość tłumienia hałasu zewnętrznych dźwięków. Aby to zrobić, zneutralizuj niepożądany szum tła w i na zewnątrz. Ponadto możliwa jest zmiana trybu przezroczystości, w której środowisko dźwiękowe jest całkowicie postrzegane pomimo słuchawek. Zmiana można realizować bezpośrednio za pośrednictwem słuchawek lub iPhone'a, iPada, Apple Watch lub Mac, a także kontrolowana przez Centrum sterowania.

AirPods jako aparaty słuchowe: zalety i wady

Zalety AirPods jako aparaty słuchowe odnoszą się do aspektu optycznego, ponieważ nowoczesny, popularny projekt może sprzyjać podziałowi stygmata w porównaniu z aparatami słuchowymi. W szczególności młodzi użytkownicy aparatów słuchowych mogą chętniej nosić powietrze zamiast konwencjonalnych aparatów słuchowych. Z drugiej strony supresja szumu jest pozytywna, co może przyczynić się do ochrony słuchu przed głośnym szumem otoczenia.

Pomimo środków słuchu Apple nie promuje swoich aerpodów jako wymiany aparatu słuchowego, ponieważ słuchawki nie są produktami medycznymi. Nie są one interpretowane do długoterminowego użytku, ani nie można dokonywać bardziej precyzyjnych ustawień wsparcia słuchu. Stosunkowo krótka żywotność baterii wynoszącą około 4,5 godziny nie jest wystarczająca w przypadku pełnej potrzeby aparatu słuchowego. Standardowa forma bez indywidualnej regulacji ucha prowadzi do ograniczeń komfortowych i jeszcze bardziej ogranicza żywotność. Akustycznie jest również problematyczne, że profil słuchu jest akceptowany dla obu uszu i że tylko kilka jednej zmiany w ustawieniach słuchania mogą być konkretne. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez wglądów słuchowych wysokie częstotliwości nie są podniesione w takim samym stopniu, jak w przypadku konwencjonalnych aparatów słuchowych, ale niskie częstotliwości są zbyt intensywnie zwiększone.

WNIOSEK: AirPods zastępują niegiewskie aparaty słuchowe

Wniosek można jasno powiedzieć: AirPods nie są aparatami słuchowymi i nie mogą w pełni zastąpić produktów medycznych. Ponieważ większość problemów ze słuchem występuje w obszarze wysokiej częstotliwości, brak wzmocnienia w tym obszarze jest szczególnie problematyczny. Ponadto silniejszego ubytku słuchu nie można traktować przede wszystkim produkowanym muzycznym słuchaniem słuchawki . W przypadku niewielkiej redukcji słuchu AirPods mogą nadal ułatwić codzienne, ale ograniczony komfort i farma baterii przemawiają przeciwko użytkowaniu jako codzienny aparat słuchowy. Z drugiej strony funkcję szumu tła można szczególnie podkreślić pozytywnie, co można użyć w sposób ukierunkowany, aby zrekompensować szum w uszach.

Środki Apple dotyczące wsparcia słuchu

Nawet jeśli AirPods nie reprezentują równoważnego zamiennika aparatów słuchowych, Apple jest imponujące, jeśli chodzi o wsparcie słuchu! Dzięki Made for iPhone możliwe jest bezpośrednie przesyłanie treści na urządzeniach Apple za pośrednictwem wybranych aparatów słuchowych. Użyteczność osób z zaburzeniami słuchu można również zobaczyć w licznych pomocy operacyjnych w celu wsparcia ciężkich i niesłyszących ludzi. W ten sposób informacje sensoryczne lub dostępność Siri podczas pisania i wykrywanie języka migowego w FaceTime pomagają korzystać z urządzeń. Można znaleźć dalsze środki, które producent oferuje pomoc.